Brawn hledá příčiny špatných výsledků

Brawn hledá příčiny špatných výsledků

Ross Brawn po prvním závodě nového ročníku hledá příčiny špatných výsledků, podle jeho názoru nedokázala stáj v Austrálii plně využít potenciál nového monopostu W02.

Tým Mercedes si největší balík úprav přivezl právě do australského Melbourne, kde jej chtěl v průběhu závodního víkendu ozkoušet a praktikovat tak, aby stáji v nedělní závodě co nejvíce pomohl. Jenže již v kvalifikaci se stříbrným vozům nedařilo, Nico Rosberg skončil sedmý a Michael Schumacher dokonce až jedenáctý, přičemž se pochopitelně nekvalifikoval do závěrečné části kvalifikačních jízd. „Ačkoli ani jeden z vozů závod nedokončil, ani v průběhu závodu se nám nedařilo podle představ,“ přiznal Brawn s odstupem času.

„V průběhu testování ve Španělsku jsme se snažili co nejvíce vyvíjet náš vůz, přičemž hlavní úpravy byly připraveny právě na závodní víkend v Melbourne. Těžko říct, co přesně bylo špatně, rozhodně jsme ale naplno nevyužili potenciál našeho vozu,“ řekl dále.

„Byl to neuvěřitelně chaotický víkend, během kterého se nám nedařilo. Čekali jsme, jaký bude rozdíl mezi námi a konkurencí, ale mezera to byla opravdu velká,“ dodal smutný Brawn. „Je ještě spoustu věcí, na jejíž zlepšení chceme zapracovat, ovšem v první řadě musíme přijít na to, co nás tolik trápilo v Austrálii. Věřím, že v Malajsii to už bude jiný příběh a budeme schopni bojovat okolo první pětky,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít