Boullier: Kimimu jsme se omluvili, byla to chyba

Boullier: Kimimu jsme se omluvili, byla to chyba

Šéf stáje Lotus Eric Boullier se po závodě ve Velké Británii omluvil svému jezdci Kimi Räikkönenovi za špatně zvolenou strategii v závěru Velké ceny, kdy finského jezdce při výjezdu Safety caru neposlal pro čerstvé pneumatiky.

Zatímco většina ostatních jezdců se po výjezdu safety caru rozhodla poslat své svěřence pro čerstvé obutí, vedení Lotusu ponechalo Kimiho Räikkönena na trati s 20 kol starými pneumatikami.

Výsledkem tohoto špatného rozhodnutí bylo to, že Räikkönena v posledních kolech Velké ceny předjelo několik soupeřů a ze stupňů vítězů se propadl až na pátou pozici.

Boullier připustil, že tým se rozhodl špatně a Kimimu se za celou situaci omluvil. „S výsledkem závodu nemůžeme být spokojeni, protože za práci a úsilí v průběhu celého závodního víkendu jsme si zasloužili lepší výsledek. Měli jsme skvěle zvolenou strategii a vše šlo podle plánu, až do posledního výjezdu safety caru, kdy jsme nechali Kimiho na trati, což bylo ale špatné rozhodnutí,“přiznal šéf stáje Lotus.

„Bylo to špatné rozhodnutí a Kimimu i celému týmu jsme se za to po závodě omluvili, bohužel se takové věci někdy mohou stát, zejména v závodech, kde je tolik výjezdů safety caru. Do Německa míříme s konkurenceschopným vozem a náš cíl je odčinit si tuto chybu,“ povzbuzuje svůj tým francouzský lídr.

Boullier je přesvědčený, že tento incident nebude mít žádný vliv na rozhodování Räikkönena, kde bude závodit v příštím ročníku.

„Kimi byl po závodě frustrovaný, ale není se čemu divit. Nechceme jezdce, který by po takových událostech neprožíval určité negativní emoce. Není ale důvod sedět v koutě a trucovat, nyní je potřeba se zaměřit na závod v Německu, kde můžeme naší chybu napravit,“ věří.

„Kimi je nesmírně inteligentní člověk a rozhodně se nestane, že by u něj jedna špatně zvolená strategie vyvolala definitivní rozhodnutí o tom, kde bude závodit v roce 2014. Jeho velkým plusem je i fakt, že se podobnými incidenty nenechá rozhodit a rychle znovu nabere motivaci a touhu vyhrávat. Moc dobře ví, že Lotus je jeho domovem a vždy tu bude mít dveře otevřené,“ dodal šéf týmu.

Sdílejte na:
Zavřít