Boullier je realista, Lotus nezvítězí

Boullier je realista, Lotus nezvítězí

Šéf stáje Lotus je přesvědčený, že nestane-li se něco výjimečného, jeho tým v letošním ročníku Formule 1 nezvítězí. Zároveň ale závěr letošní sezóny neodepisuje.

Ačkoli Lotus v letošní sezóně zaznamenal celkem osm umístění na stupních vítězů, šéf stáje Eric Boullier vyloučil, že by zlatočerné monoposty mohly v závěru sezóny bojovat o vítězství ve Velké ceně. Kimi Räikkönen letos nezískal ani jednou plný počet bodů, i tak je ale tři závody před koncem sezóny ve hře o mistrovský titul.

Situace za finským závodníkem je velmi vyrovnaná, pokud se mu v závěru ročníku nebude dařit, může nakonec skončit i šestý. Boullier nepřímo potvrdil, že třetí místo v šampionátu jezdců je pro Lotus maximum, jen těžko může letos doufat v lepší pozici.

„V letošní sezóně za normálních okolností rozhodně nemůžeme pomýšlet na vítězství, na to se chceme soustředit až v příští sezóně,“ tvrdí Boullier. „Hlavním cílem v závěru sezóny je především udržení třetího místa v šampionátu jezdců, to je v letošní sezóně absolutní maximum toho, co můžeme z našeho vozu vytěžit.“

„Pokud se nám v příští sezóně povede start do sezóny, jistě to bude o něčem jiném, chceme se zase posunout o něco kupředu a bojovat mezi nejlepšími, třeba se dočkáme i prvního vítězství,“ věří Francouz.

Sdílejte na:
Zavřít