Boullier: Heidfeld je osobnost

Boullier: Heidfeld je osobnost

Šéf stáje Lotus Racing, Eric Boullier potvrdil, že zabydlení se Nicka Heidfelda v týmu bylo otázkou několika málo dní a nyní je tento německý pilot již hlavní osobnost týmu.

Nick Heidfeld bude v letošním ročníku Formule 1 působit vedle Vitaly Petrova coby pilot stáje Lotus Renault. Zde nahradí zraněného poláka Roberta Kubicu, který v rámci vlastních aktivit ošklivě havaroval při závodech rally. Němec Heidfeld dostal nejprve příležitost ukázat své schopnosti v rámci předsezónních testovacích jízd a spekulovalo se také, že namísto Heidfelda bude ve stáji Lotus Renault působit Bruno Senna. Německý závodník ale předváděl velmi kvalitní výkony a stáj se tak rozhodla, že jej angažuje.

„Způsob, jakým se v týmu od začátku prezentoval nás opravdu zaskočil,“ přiznal Eric Boullier, šéf britské stáje. „Během  několika minut se seznámil s inženýry a okamžitě s nimi začal rozebírat přípravy vozu pro novou sezónu. Je to opravdu osobnost, má velké množství zkušeností a pro tým bude v letošní sezóně rozhodně přínosem.“

„Když se prokázalo, že Robert nebude moci do nové sezóny nastoupit, chtěli jsme do týmu někoho, kdo bude především spolupracovat s inženýry a bude neustále přinášet nové poznatky o voze. Pracovitost a oddanost Nicka je opravdu neuvěřitelná a celý tým je velmi pyšný na to, že takové závodníka může v týmu mít. Když byl Robert po nehodě dotázán, koho by si přál jako svou náhradu v našem týmu, vyslovil dvě jména – Nicka a Tonia Liuzziho,“ řekl dále. „Angažování Bruna bylo samozřejmě také reálné, jenže mít dva jezdce s poměrně malým množstvím zkušeností by pro náš tým byl příliš velký risk,“ dodal. 

Sdílejte na:
Zavřít