Bottas: Tým mi řekl, že o Vettela nemají zájem

Bottas: Tým mi řekl, že o Vettela nemají zájem

Druhý muž loňského mistrovství Valtteri Bottas se nechal slyšet, že o Vettela u Mercedesu nemají pro příští rok zájem. Bottas si prý na konspirační teorie v posledních letech zvykl, některé mu přijdou úsměvné.

V květnu Ferrari oznámilo odchod Sebastiana Vettela a příchod Carlose Sainze. Čtyřnásobný šampion se ocitl bez sedačky, jeho jméno se nejvíce skloňovalo ve spojení s Mercedesem nebo Renaultem.

Sám šéf Mercedesu Toto Wolff minulý týden prozradil, že zájem o Sebastiana Vettela nelze vyloučit, jeho prioritou je ale setrvání se současným jezdeckým obsazením.

Sám Valtteri Bottas se o své místo nebojí. Jak sám tvrdí, tým mu oznámil, že Vettel není pro příští rok v jejich hledáčku.

„Spekulace s vámi nic neudělá,“ reagoval Bottas na dotaz během interview pro Sky Sports F1. „V týmu jsme k sobě o situaci a o kontraktu upřímní.“

„Dostalo se mi jasné odpovědi – ne, o Seba zájem nemáme. Řekl jsem jim ‚fajn, není tedy třeba se strachovat‘.“

Finský závodník si musí od svého vstupu k Mercedesu každý rok podobné spekulace protrpět. V letech 2018 a 2019 byl se sedačkou nejčastěji spojován Francouz Esteban Ocon, který bude v letošní sezóně závodit pro Renault.

„Každý rok je to stejné. Nijak se situace nemění,“ prozradil 30letý Bottas. „Pokaždé se objeví nějaké fámy, situace je u mě stejná. Považuji to za úsměvné, jelikož se neodjel žádný závod, ale už se nabízí má sedačka.“

„Několikrát jsem se zasmál. Nevyvíjí to na mě tlak, stále mám jasně určený cíl pro sezónu, takže tak. Věci se nakonec samy vyřeší, ať už tak či onak. Nijak se tím nestresuji.“

Smlouva končí také Lewisi Hamiltonovi, s ním Mercedes pravděpodobně prodlouží. Ve spojení s Bottasovou sedačkou se hovoří také o Georgi Russellovi, který spadá do juniorského programu Mercedesu.

Ocon má s Renaultem smlouvu do konce roku 2021, podle interních zpráv ale nenabízí Francouzova smlouva předčasný odchod. Bottas sám na začátku roku žádal „internější“ debaty a méně snahy o medializaci.

Sdílejte na:
Zavřít