Bottas se odmítá uchýlit k psychologovi

Bottas se odmítá uchýlit k psychologovi

Valtteri Bottas odmítá návrhy následovat Nica Rosberga a použít sportovního psychologa, aby mu pomohl porazit týmového kolegu Lewise Hamiltona.

Rosberg, který v roce 2016 porazil v Poháru jezdců Lewise Hamiltona, pár dní před ohlášením konce kariéry řekl, že „každý druhý den“ navštěvoval psychologa, který mu pomáhal se vypořádat s tlakem, který pocházel z intenzivní bitvy s Hamiltonem.

Bottas je neústupný, že nechce tento druh podpůrné struktury a raději se bude spoléhat na přátelé nebo na svůj vlastní úsudek.

„Nemyslím, že by to na mě fungovalo.“ řekl. „Každý člověk a každý sportovec to má jinak. Někteří potřebují vnější podporu. Já mám kolem sebe spoustu dobrých lidí, se kterými můžu mluvit.

Pro mě je to muž v zrcadle, který mi dává odpovědi v krušných časech nebo když mám pochybnosti. Většinou to vyřeším sám. Opravdu v tom teď nevidím zisk.

Je to velmi individuální. Když se podíváte na ostatní sporty, hodně lidí využívá sportovní psychology a pomáhá jim to, ale někomu ne.

Nejsem Nico, víte, jsem Valtteri a vím, co je pro mě nejlepší.“

Na otázku, zda se od Rosberga naučil něco, jak porazit Hamiltona, dodal: „Opravdu jsem s ním o tom nemluvil. Jsem připraven jít vlastní cestou.

Určitě zvenčí nejde moc vidět, co udělal. Uvidíme. Nějaké věci si nechám pro sebe. Momentálně nemám v plánu s ním o tomto mluvit.

Jak jsem řekl dříve, je to individuální, každý to má jinak a každý potřebuje něco jiného, aby si vedl dobře. Každý to má v hlavě nastavené jinak.“

Rosberg minulý víkend na Silverstonu řekl, že pomoc psychologa měla velký vliv na jeho úspěšnou sezónu 2016.

„Každý druhý den jsem měl dvě hodiny mentálního tréninku,“ řekl. „Byl to velký proces, který mi dal hodně a je jedním z velkých důvodů, proč jsem skončil jako mistr světa.

Lewis mě přiměl jít hledat způsoby, jak být lepší, než jsem si kdy myslel, že bych mohl být, protože je nejlepší pilot všech dob, nebo k tomu směřuje.

Samozřejmě abyste ho porazili, potřebujete se dostat nad všechno, co máte. Je to jediná cesta, jak vyhrát.“

Sdílejte na:
Zavřít