Bottas: Prioritou je Audi, mosty k Mercedesu ale nespálil

Bottas: Prioritou je Audi, mosty k Mercedesu ale nespálil

Valtteri Bottas se při odhalení nového lakování vozu na letošní sezónu vyjádřil o přestupu Hamiltona a o volném místu v Mercedesu. Zda by se mohl vrátit? Mosty za sebou prý nespálil.

Letos končí smlouva několika jezdcům a mnohé nejspíše potěšila šokující zpráva o odchodu Lewise Hamiltona k Ferrari. Mercedes za něj letos potřebuje sehnat náhradu, která by závodila po boku George Russella. Nabízí se i Valtteri Bottas, který za Mercedes jezdil mezi lety 2017 až 2021 a byl právě Georgem Russellem nahrazen. Fin nyní závodí za Stake F1 Team Kick Sauber, bývalou Alfa Romeo. Stáj se postupně mění v Audi a ačkoliv Bottas počítá, že v budoucnu bude součástí projektu, návrat k Stříbrným šípům nevyvrací. V den ohlášení Hamiltonova přestupu navíc na svůj Instagram přidal příspěvek z Brackley.

Není to lež, vlastně jsem byl den předtím v Brackley. Ne v továrně Mercedesu, ale byl jsem tam dělat jiné věci. Ne, ještě jsem s Totem (Wolffem – pozn. red.) nemluvil. A jestli bych se vrátil, jo… No, samozřejmě, mou prioritou a největším závazkem je projekt Audi, který je mým cílem. Ale pokud by se to nemělo stát, není tým, kam bych nešel. Ale znám své priority,“ vyjádřil se finský závodník.

Novinku o přestupu Hamiltona k Ferrari okomentoval jako překvapivou. „Nikdy jsem si nepředstavoval, že se to stane. A to načasování… Ale myslím, že je to pro něj dobré – je to velká příležitost, velký krok. Myslím, že to je velká výzva. Jsem si jistý, že přivést Ferrari na vrchol je velká motivace, takže to je docela fajn. Určitě to přinese nějaký posun do budoucna, což je dobré pro celý sport i pro jezdce.“

Sdílejte na:
Zavřít