Bottas má ze svého výkonu v Abú Zabí radost

Bottas má ze svého výkonu v Abú Zabí radost

Valtteri Bottas odstartoval do nedělního závodu z chvostu pole, přesto do cíle dorazil necelou sekundu za třetím Leclercem. Dle vlastních slov do toho dal vše, mrzí ho ale ztráta pódia.

Bottas získal v prvním kole rovnou šest pozic, v desátém kole se pak dostal do top 10. Postup startovním polem mu znesnadnil kompletní výpadek systému DRS ze strany FIA.

„Nebyl to zrovna nejjednodušší závod, obzvláště prvních 20 kol mi zkomplikovalo prodírání se startovním polem,“ prozradil po závodě čerstvě rozvedený Fin.

Valtteri Bottas se díky pozdní zastávce v boxech dostal na šesté místo a brzy se dostal před Alexe Albona a Sebastiana Vettela, který jel na dva pit stopy. Do cíle dojel čtvrtý, pouhých 9 desetin sekundy za třetím Leclercem na Ferrari.

„Pokusil jsem se a cítím, že jsem nemohl nic víc udělat, proto jsem dnes se svým výkonem spokojený. Bylo by hezké skončit na pódiu, ale na tom nezáleží. Cítím, že jsem do toho dal vše a to je podstatné.“

30letý Fin odjel svou nejlepší sezónu ve Formuli 1. Získal 4 vítězství a 15 pódií, získal 326 bodů a skončil na druhém místě v poháru jezdců.

Přesto věří, že nedosáhl osobního maxima, jeho cílem je porazit příští rok týmového kolegu Lewise Hamiltona, který se stal letos šestinásobným mistrem světa. Na otázku, jak toho chce docílit, odpověděl: „Poučím se z letošních chyb, detailně je zanalyzuji a pokusím se jim příští rok vyhnout.“

„Věřím, že se mi to podaří vyřešit, po letošní sezóně si věřím. Dnešní výsledek není na monopost Mercedesu dobrý, ale i tak jsem šťastný, protože to byl jeden z mých nejlepších závodů sezóny.“

Příští rok podle něj bude náročný, kromě svého týmového kolegy věří v boj s Red Bullem a Ferrari.

„Nenastane mnoho změn, bude to o hodně těžší, podívejme se například na druhou polovinu sezóny – skoro v každém závodě spolu svedli souboj o vítězství tři týmy,“ řekl Bottas.

„Bude to zábava, musím zajistit, abych byl na skvělé úrovni a pravidelně bojoval o vítězství a získával pole position.“

Sdílejte na:
Zavřít