Bottas chce s Williamsem závodit dlouhodobě

Bottas chce s Williamsem závodit dlouhodobě

Finský závodník Valtteri Bottas by ve Formuli 1 společně s týmem Williams rád setrval i v příštím roce a věří, že výsledek z kvalifikace na Velkou cenu Kanady je tím správným krokem k setrvání.

Stáj Williams měla stejnou jezdeckou dvojici více než jeden rok naposledy v letech 2008 a 2009, od té doby tým z Grove vždy minimálně jednoho jezdce vystřídal, to také pustilo finského závodníka na závodní sedačku Bruna Senny, který tým opustil.

Budoucnost Valtteri Bottase je zatím nejistá, šéfka stáje Claire Williams se ale nedávno nechala slyšet, že pokračování tohoto partnerství v příštích letech je velmi pravděpodobné.

Stejného názoru je i Bottas, který by s britským týmem chtěl spolupracovat i nadále. „Jsem tu spokojený a rád bych v tomto týmu pokračoval i nadále,“ řekl třiadvacetiletý jezdec, nováček startovního pole.

„V současné době si ale s podepisováním nového kontraktu nedělám příliš hlavu, je opravdu brzy na to, abychom řešili něco podobného,“ sdělil dále. „Pro mě bude nejlepší, když se nyní budu soustředit na svou výkonnost v jednotlivých závodech, věci poté jistě naberou ten správný směr,“ myslí si.

Bottas si také uvědomuje, že jeho výkon v kvalifikaci na Velkou cenu Kanady mu značně pomohl k udělání si dobrého renomé. „Kvalifikace v Kanadě se nám velmi povedla a jistě to byl správný krok k tomu, abych tým i veřejnost přesvědčil o tom, že na účast v šampionátu Formule 1 mám,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít