Bolestivý přerod Force Indie: Tým je v Belgii, ale bez šéfů a identity

Bolestivý přerod Force Indie: Tým je v Belgii, ale bez šéfů a identity

Zvláštní pohled se ve Spa-Francorchamps naskytuje těm, kteří kráčí paddockem okolo kamionů a motorhomu Force Indie. Ty jsou stále vyvedeny v týmových barvách, postrádají ale loga stáje. Kromě Vidžaje Mallyi navíc chybí už i zastupující šéf Robert Fernley.

Force India sice krátce po začátku letní přestávky byla zachráněna, když se pro ni našel kupec v podobě konsorcia vedeného Lawrencem Strollem, situace však stále i navzdory týmovému zbarvení není růžová. Stáj dorazila do Spa-Francorchamps na Velkou cenu Belgie, momentálně však postrádá oba šéfy i svoji identitu.

Minulý týden nastala nečekaná situace, jelikož vyjmutí z konkurzu zmiňovaným konsorciem nebylo úspěšně dokončeno ve stanovené dvoutýdenní lhůtě, a to zejména kvůli právním problémům okolo dosavadního šéfa a majitele Vidžaje Mallyi a společnosti Sahara Group.

Strollova skupina sice koupila majetek týmu, tedy jeho vozy, továrnu v Silverstonu, vybavení a vše potřebné k provozování týmu Formule 1, přihláška a s ní i identita týmu Formule 1 ale stále teoreticky patří Force Indii, která zůstává v konkurzu a nyní nemá žádný majetek.

Problémem v této rovině je postoupení komerčních práv Force Indie na nové majitele, které je blokováno konkurenčními týmy Renaultu, McLarenu a Williamsu. Tým by tak po převodu neměl nárok na příjmy z komerčních a televizních práv za poslední roky.

23. srpna 2018

Zdá se tedy, že stáj by musela odstoupit z Mistrovství světa Formule 1 a následně po znovuzaplacení vstupního poplatku nahradit sama sebe. Právně je situace velice komplikovaná a není jasné, zda se ji podaří do začátku Velké ceny Belgie vyřešit. Pokud ne, mohla by stáj přechodně ještě závodit pod názvem Force India.

V současné chvíli je tým přítomen ve Spa-Francorchamps a chystá se na první závodní víkend po letní přestávce. Jeho motorhome a kamiony ale byly zbaveny log týmu i sponzorů spojených s osbou Vidžaje Mallyi.

Mimo identity ale tým postrádá také nejvyšší vedení, kromě Mallyi už totiž chybí také zastupující šéf Robert Fernley, který se s Force Indií ve čtvrtek před belgickým víkendem rozešel. Má se za to, že byl minulý týden informován Strollem, že nebude součástí nové struktury týmu.

V čele managementu stáje tak momentálně figuruje dosavadní provozní ředitel Otmar Szafnauer. Další oznámení jsou očekávána brzy.

23. srpna 2018

Sdílejte na:
Zavřít