Boj o každý bod: Racing Point nasadí důležitá vylepšení

Boj o každý bod: Racing Point nasadí důležitá vylepšení

Technický ředitel Racing Pointu Andy Green oznámil, že se tým musí vydat „odlišnou cestou“, chce-li opět získávat body do poháru konstruktérů. K tomuto cíli by měl pomoct balíček úprav, který nasadí před letní přestávkou.

Racing Point za sebou nemá příliš příznivé výsledky. Od GP Španělska se jim podařilo bodovat pouze jednou, 2 body za 9. místo pro sebe v Kanadě urval domácí Lance Stroll. Dohromady jich letos tým posbíral 19 a jsou na 7. místě v poháru konstruktérů.

Podle Andyho Greena má před sebou tým spoustu práce.

„Nebyli jsme dostatečně rychlí,“ reaguje Green na výsledky svých jezdců v Rakousku. Pérez dojel na 11. místě, Stroll se trápil s měřidlem paliva od FIA a do cíle dojel čtrtnáctý.

„Nebyli jsme dostatečně silní v kvalifikaci, takže jsme stáli na špatných pozicích a jakmile se tam dostanete, je těžké s tím něco udělat. Musíme se sebrat a pokračovat dál. Víme, že nás čekají vylepšení. Když se podíváte na naše poslední výkony, můžete vidět, že se vydáváme správným směrem.“

Změny budou provedeny zejména v oblasti aerodynamiky. Racing Point se rozhodl pozměnit svou filosofii a zkusí se vydat odlišnou cestou.

„Do Silverstonu přivezeme nějaké úpravy, další budou následovat,“ pokračoval Green. „Musíme se vydat odlišnou cestou. V Silverstonu chceme udělat malý krok vpřed; další a o něco větší balíčky úprav nasadíme v Německu a v Maďarsku.“

Racing Point sice odjel z rakouských Alp bez bodu, přesto porazil plno středopolových týmů. Do cíle dojeli před Renaultem, Toro Rosso a Haasem. Přesto není šéf týmu Otmar Szafnauer s 11. místem spokojen.

„Bylo to frustrující,“ vyjádřil se v rozhovoru pro webový portál Motorsport.com. „Ještě víc vás to naštve, když víte, že jsme skončili jen několik sekund za Räikkönenem a Giovinazzim. Měli jsme podobnou závodní rychlost.“

„Musíme se snažit zlepšit kvalifikace. Máme dobré starty a podařilo se nám je dohnat, ale když máte stejnou závodní rychlost, je předjíždění prakticky vyloučené.“

„Bylo pozitivní, že jsme mohli bojovat s Renaulty, ale porazila nás Alfa Romeo. Jak se zdá, stačilo by jen malinké zlepšení a podařilo by se nám je dostat,“ zakončil šéf bývalé Force Indie.

Ve středu pole je to letos velmi nabité. Kromě pomalu vzdalujícího se McLarenu na čtvrté příčce je bodový rozdíl mezi pátým Renaultem a devátým Haasem 16 bodů.

Sdílejte na:
Zavřít