Bohužel, ale stalo se, říká po nehodě Verstappen

Bohužel, ale stalo se, říká po nehodě Verstappen

Max Verstappen druhý trénink nedokončil, jeho vůz byl do boxů přepraven na korbě odtahového vozidla. Důvodem byl kontakt se zdí na výjezdu z poslední zatáčky, který poničil záď vozu.

Nizozemský závodník se nechal slyšet, že příčinou jeho nehody byl vítr. Podle jeho slov to nebylo poprvé, co byl překvapen povětrnostními podmínkami, během druhého tréninku si do rádia postěžoval rovnou několikrát.

„Ve všech kolech jsem si stěžoval na vítr,“ vysvětlil Verstappen. „Bylo to velmi náročné, v určitých místech mi dokonce ustřelila záď monopostu.“

„Vjel jsem do zatáčky a když se podíváte na data, můžete vidět, že mi zničehonic ustřelil zadek. Letos jsou auta mnohem citlivější na povětrnostní podmínky, což můžete vidět i v případě Valtteriho (Bottase).“

„Bohužel, stalo se. Možná je to ale dobře, protože musí rozebrat celé auto a můžu dostat nějaké nové součásti,“ oznámil médiím po pátečním dni Max Verstappen.

Ačkoliv dění druhého tréninku z poloviny sledoval ze své garáže, rozhodně nehodnotí pátek negativně. Deváté místo v konečných výsledcích není reprezentativní.

„Obecně to vypadalo dobře, jsem s autem spokojený. Stále musíme zapracovat, když se podíváme na balanc, vidíme mezery, takže se to zítra pokusíme vyřešit,“ zakončil 21letý Verstappen.

Gasly třetí

Týmový kolega Maxe Verstappena, Francouz Pierre Gasly, zažil mnohem příjemnější den, když ve finálních výsledcích figuroval na třetím místě. Nechal za sebou dokonce i lídra šampionátu Lewise Hamiltona.

Gasly za sebou nemá zrovna šťastnou domácí Grand Prix, nakonec díky penalizaci Daniela Ricciarda skončil na 10. místě a domů si odvezl alespoň jeden bod. V Rakousku se cítí lépe.

„Myslím si, že to bylo dobré,“ reagoval na páteční jízdy Gasly. „Od prvního tréninku se v autě cítím dobře. Povedlo se mi dosáhnout toho, co jsem chtěl, což je pozitivní.“

„V druhém tréninku to bylo stejné. V rychlých pokusech jsme vypadali silně, stále si ale myslím, že máme určité mezery ve výkonnosti, které můžeme vymazat. Na Ferrari jsme ztratili 4 desetiny sekundy, musíme zkusit zabrat a zítra se o to pokusíme. Myslím, že před sebou máme ještě kus práce,“ dodal francouzský závodník.

Sdílejte na:
Zavřít