BMW Sauber pravděpodobně změní název

BMW Sauber pravděpodobně změní název

Šéf stáje BMW Sauber, Peter Sauber dnes britským médiím potvrdil, že je připraven podat Mezinárodní automobilové federaci žádost o změnu oficiálního názvu jeho týmu.

I přesto, že německá automobilka se v průběhu loňské sezóny rozhodla po skončení ročníku Formuli 1 opustit a vydat se jiným směrem, stáj Petera Saubera si do této sezóny ponechala oficiální název „BMW Sauber F1 Team“. Celý tým také tímto krokem riskuje možné velké finanční ztráty z televizních práv, které mohou být, zejména pro menší týmy, životně důležité.

Nicméně Sauber se nerozhodl změnit oficiální název stáje již před sezónou, ale nyní v průběhu sezóny svůj názor změnil a bude žádat o změnu oficiálního názvu celého týmu. Čas podání žádosti ale zatím nebyl stanoven, podle prvních nepotvrzených informací by se tímto krokem mohla Mezinárodní automobilová federace zabývat již před závodem v australském Melbourne.

Máme v plánu zažádat o změnu oficiálního názvu našeho týmu,“ řekl pro Autosport Peter Sauber.Zatím nebylo vybráno žádné konkrétní datum tohoto kroku, je ale jasné, že již v průběhu první části sezóny chceme tento problém vyřešit,“ řekl dále šéf stáje Sauber.

Stáj BMW Sauber nemá v současné době hlavního sponzora a proto je vůz tohoto týmu převážně bílý, podobně jako v loňském roce monoposty Brawnu. Během ledna a února je velmi těžké shánět nové sponzory, zejména u velkých a známých značek. Věřím ale, že i tento problém se nám v nejbližších měsících podaří vyřešit,“ dodal na závěr Sauber. 

Sdílejte na:
Zavřít