Bianchi: V prvních závodech jsem nejel naplno

Bianchi: V prvních závodech jsem nejel naplno

Ačkoli byl Jules Bianchi nejpříjemnějším překvapením úvodních závodů letošní sezóny, v jednom z rozhovorů přiznal, že stále nejezdí zcela naplno, pokračovat v tom hodlá minimálně do Velké ceny Španělska.

Ještě několik dní před začátkem nového ročníku Jules Bianchi ani netušil, že ve Formuli 1 dostane příležitost již letos. Nyní ale patří k největším překvapením této sezóny, do obou úvodních závodů startoval z devatenácté pozice, nakonec skončil patnáctý a třináctý.

Třiadvacetiletý jezdec ale překvapil svým tvrzením, že v ani jednom ze závodů si ještě netroufl jet naplno, protože ještě úplně dobře nezná svůj vůz.

„Nechci slibovat, že v nadcházejících závodech budu o sekundu rychlejší, nebo něco podobného. Zůstávám realistou,“ řekl Bianchi britskému Autosportu.

„Nicméně si uvědomuji, že jsem v prvních závodech jel tak na 90 až 95 procent, protože jsem si ještě nebyl zcela jistý svým vozem,“ řekl dále francouzský jezdec.

„Ve Španělsku již zcela jistě pojedu na 100%, navíc pro tento závodní víkend přivezeme nějaké nové díly, takže snad budeme o něco konkurenceschopnější.“

Francouz, který se o svém angažmá ve Formuli 1 dozvěděl na poslední chvíli, dále řekl: „Věřím, že můj jízdní styl se bude i nadále zlepšovat, reálně bychom na své soupeře mohli v příštích závodech najít nějakou tu desetinu sekundy,“ poznamenal Bianchi.

„Vše je o vztahu mezi mnou a novým vozem. Vzhledem k tomu, že jsem v průběhu předsezónních testů neměl příležitost se s ním seznámit, je to teď pro nás o něco těžší, i tak se nám ale povedl povzbudivý začátek ročníku,“ dodal jezdec Marussie.

Sdílejte na:
Zavřít