Bianchi pravděpodobně zůstane u Marussie ještě rok

Bianchi pravděpodobně zůstane u Marussie ještě rok

Chráněnec Ferrari podle vlastních slov s největší pravděpodobností setrvá u stáje Marussia i v příští sezóně, podle francouzského závodníka by navíc v roce 2014 mohl jeho tým opustit chvost startovního pole.

Jules Bianchi získal závodní sedačku ve Formuli 1 na poslední chvíli, krátce před začátkem letošního ročníku byl totiž ze závodního dua Marussie vyškrtnut Luiz Razia, který nedokázal zajistit přislíbené zafinancování svého působení ve Formuli 1.

Francouzský pilot Bianchi předtím působil jako třetí jezdec týmu Force India, ale do závodního kokpitu se nedostal na úkor navrátilce Adriana Sutila.

Stáj Marussia od příštího ročníku upustí od motorů Cosworth a vozy ruského týmu budou pohánět agregáty Ferrari.

Bianchi se domnívá, že velké množství změn v technických předpisech a pravidlech budou pro Marussi velkou výzvou a šancí na lepší zítřky.

„Myslím si, že Marussia bude příští rok velmi dobrým týmem,“ řekl pro britský Autosport Jules Bianchi.

„Čekají na nás nové motory, navíc všechny týmy startovního pole začnou od nuly. Budeme mít jistě dobrou příležitost pro zlepšení se a setrvání u tohoto týmu. Vidím to nyní jako nejlepší možné řešení ve vývoji mé kariéry,“ řekl Francouz.

Bianchi dále prozradil, že není nijak frustrovaný tím, že Marussia nepatří mezi pravidelné sběratele mistrovských bodů, podle vlastních slov se soustředí především na důležitý boj s týmem Caterham.

„Mám radost z každého pokroku, kterého se nám podaří dosáhnout, i když nyní nebojujeme na předních pozicích. Mým hlavním úkolem je porážet stájového kolegu a soupeře z Caterhamu, to je pro mě nejdůležitější,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít