Berger: Pro Vettela je Red Bull nejlepším řešením

Berger: Pro Vettela je Red Bull nejlepším řešením

Bývalý závodník Gerhard Berger si je jistý, že prodloužením kontraktu se stájí Red Bull učinil správné rozhodnutí, rakouský tým je prý pro úřadujícího šampióna nejlepším možným řešením.

Sebastian Vettel vstoupil do mistrovského týmu v roce 2009, v konceptu Red Bull Racing ale nebyl žádným nováčkem, již předtím závodil rok a půl pro Toro Rosso, s touto stájí získal v Itálii roku 2008 také první vítězství pro sebe i tým.

Zejména v posledních týdnech se hodně hovořilo o možném přesunu německého závodníka do stáje Ferrari, nedávno dokonce Sebastian Vettel prohlásil, že si nemůžeme být jisti tím, kde bude působit za pár let.

Ale místo naplnění spekulací se trojnásobný šampión rozhodl pro prodloužení kontraktu se stájí Red Bull až do roku 2015.

„Sebastian moc dobře ví, že v současné době by ve Formuli 1 jen těžko hledal lepší angažmá,“ řekl Berger médiím.

„Je tisíckrát lepší být pětinásobným šampiónem s Red Bullem, než aby závodil s Ferrari a nevyhrál šampionát ani jednou.“

„Přestup by se mu možná vyplatil v pozdější fází kariéry, kdy bude mít Ferrari opět vítězné auto.“

Zatímco Vettel má své angažmá do roku 2015 jisté, Mark Webber s největší pravděpodobností tým na konci tohoto ročníku opustí. V závodní sedačce australského závodníka by si Berger dokázal představit Fina Kimiho Räikkönena.

„Kimi je mi velmi sympatický,“ řekl bývalý pilot a vlastník stáje Toro Rosso. „Je jedním z nejlepších jezdců ve startovním poli a v loňském roce všechny překvapil svou konkurenceschopností, rozhodně by to byl dobrý tah,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít