Barrichello: Williams mě potřebuje

Barrichello: Williams mě potřebuje

Brazilský závodník upozorňuje svůj tým, že by bylo chybou zaměnit jej za novou akvizici v podobě mladého jezdce. Naráží tak na stále se šířící spekulace o jeho odchodu.

V posledních dnech se stále více šíří spekulace, že bývalý pilot stájí Ferrari a Honda by královnu motorismu mohl již po letošní sezoně opustit. Na jeho místo se tlačí hned několik zájemců, mezi ty nejhlavnější patří Adrian Sutil, Bruno Senna, Giedo van der Garde a v posledních dnech se k nim připojil i Romain Grosjean, který by do tmavě modrého monopostu mohl též usednout. Rubens Barrichello to komentoval slovy, že ohledně jeho budoucnosti tým v posledních týdnech žádné kroky neučinil, stále tak neví, zda-li bude závodit i příští sezonu.

„Ohledně mé budoucnosti se toho v posledních dnech příliš mnoho neodehrálo,“ přiznává brazilský závodník. „Když je tým ve finanční krizi, měl bych vycházet s tím, co má. Williams má určité problémy, ale má zkušeného a motivovaného závodníka, vedle něj pak mladičkého a dravého pilota s chutí pro závodění.“

„Obávám se, že pokud náš tým vstoupí do příští sezony se dvěma mladými závodníky, může mu to pouze uškodit. Věřím, že vedení bude myslet na co nejlepší budoucnost Williamsu a já budu moci zůstat i pro rok příští,“ řekl dále Barrichello, který ví, že stájový kolega Pastor Maldonado má místo u týmu díky lukrativním sponzorům zajištěné. „Věřím, že mé dny ve Formuli 1 stále ještě nejsou sečteny a že v roce příštím budu moci opět závodit,“ řekl Brazilec závěrem.

Sdílejte na:
Zavřít