Barrichello chválí skvěle připravený Williams

Barrichello chválí skvěle připravený Williams

Brazilský závodník Rubens Barrichello po Velké ceně Velké Británie na okruhu Silverstone pochválil svůj tým Williams za skvěle odvedenou práci v posledních týdnech. Při nedělním závodě dojel pátý.

Veterán Rubens Barrichello se v posledních dvou závodech mohl radovat ze svých nejlepších umístění v letošní sezóně, protože ve Velké ceně Evropy ve španělské Valencii obsadil čtvrté místo, naopak tuto neděli si na okruhu Silverstone jen o jednu příčku pohoršil, dojel totiž pátý. I tak měl ale po závodě důvod k úsměvu a pochválil svůj tým za skvěle odvedenou práci nejen během tohoto závodního víkendu. Dnes to pro nás byl opravdu skvělý závod,“ přiznal nadšený Barrichello. Někdy se mi podařilé získat pozici, aniž bych se musel příliš mnoho snažit, jako třeba v případě Fernanda Alonsa, ale jednu jsem také zásluhou Jensona ztratil. I tak jsem ale měl dostatečný náskok na to, abych svou pátou příčku uhájil.“

V tom, že se nám v posledních dvou závodech podařilo dojet mezi pěti nejlepšími vidím především skvělý pokrok našeho týmu. Ani ne tak v celkových tabulkách, jako spíše ve směru zlepšení. I nadále musíme poctivě pracovat na našem voze, alespoň pokud chceme takovéto výsledky zopakovat, což rozhodně chceme,“ dodal Rubens Barrichello.

Týmový kolega Nico Hülkenberg skončil v tomto závodě desátý, což znamenalo první závod, ve kterém se podařilo bodovat oběma vozům Williams.Mám-li brát závod jako celek, tak musím říct, že byl rozhodně velmi povedený,“ řekl po závodě německý pilot. Je škoda, že jsem ztratil několik míst na startu, během závodu jsem několik pozic zase získal. Díky dobré strategii týmu jsem ale dnes mohl bodovat zásluhou desáté příčky, ačkoli jsem v samotném závěru závodu měl velkou šanci dostat se před Michaela. Celý závodní víkend hodnotím pozitivně, rozhodně je to motivace do dalších bojů v Německu, tedy na domácí půdě,“ dodal Hülkenberg.

Sdílejte na:
Zavřít