Bahrajn jedná o pořádání Velké ceny

Bahrajn jedná o pořádání Velké ceny

Velká cena v Sakhiru měla být prvním závodem letošní sezóny vozů Formule 1, ovšem kvůli politickým nepokojům byl závodní víkend zrušen. Nyní se jedná o budoucnosti závodu.

Zástupci okruhu v bahrajnském Sakhiru oficiálně oznámili, že si přejí návrat Formule 1 do těchto končin a udělají pro to maximum. „Je zřejmé, že naší hlavní prioritou je vyřešení politických nepokojů, ovšem pořádání Velké ceny vozů Formule 1 je pro celý náš stát obrovsky prestižní akcí a přijít o pořádání těchto závodů by byla obrovská škoda,“ řekl Zayed Rashid Alzayani, předseda okruhu.

„Pro tento stát je pořádání Velké ceny něco neuvěřitelně prestižního, navíc se zde již pravidelně konalo několik motoristických akcí, jako například setkání všech žijících šampiónů Formule 1, přijít o to by byla obrovská škoda.“

Není zatím oficiálně oznámeno, zda-li se vůbec v Bahrajnu pojede i letošní Velká cena, která byla zrušena, ovšem FIA údajně o budoucnosti závodu hodlá rozhodnout po Velké ceně Turecka. Jak to tedy s okruhem v bahrajnském Sakhiru bude, na to si musíme ještě pár dní počkat.

Sdílejte na:
Zavřít