Ani kvalifikace nemusí rozhodnout, ví u McLarenu

Ani kvalifikace nemusí rozhodnout, ví u McLarenu

Britský McLaren jede do Austrálie poprvé po šesti letech bez Lewise Hamiltona coby svého závodního pilota. Toho totiž letos vystřídal Sergio Pérez, mladičký Mexičan plný ambicí, který se již nemůže dočkat nadcházejícího závodního víkendu.

Jenson Button, Mclaren (Kvalifikace 2012 – 2. místo, závod 2012 – 1. místo)
Páni, nemohu uvěřit, že už je to tady! Zdá se to jako minulý týden, co jsem oslavoval vítězství v Sao Paulu. Začátek nové sezóny je vždy vzrušující, protože je to vrchol měsíců tvrdé práce. Mám už nějaké zkušenosti z Melbourne, vyhrál jsem tam třikrát závod a miluji toto místo. Na světě není lepší místo pro start světového šampionátu.

Sergio Perez, McLaren (Kvalifikace 2012 – 17. místo, závod 2012 – 8. místo)
Nikdy jsem nepracoval přes zimu tak tvrdě, abych byl připraven. Přestup k Vodafone McLaren Mercedes bylo významným krokem v mé kariéře. Příjezd do Melbourne pro mě bude neuvěřitelná čest, protože tam jedu jako pilot tohoto týmu. Teď všechno, na co čekám, jsou červená světla, abych mohl v neděli odpoledne vyrazit na trať.

Martin Whitmarsh, šéf týmu McLaren
V těchto dnech, těsně před Velkou cenou Austrálie, je spravedlivé, abych řekl, že všechny týmy srovnávají své naděje a obavy, mají napjaté nervy v očekávání na dlouhou dřinu, která nás čeká. Je to mučivá vyhlídka – a to je to, co drží každého, kdo miluje náš sport, nad vodou. Kdokoli, kdo říká, že již ví v jakém pořadí budou auta seřazena v Albert Parku na startovním roštu je věštec vzácných schopností. Po pravdě, i po kvalifikaci, která proběhne v sobotu, si žádný šéf týmu nebude skutečně jistý, jaký bude výkon závodního auta.

Sdílejte na:
Zavřít