Analýza Singapuru

Analýza Singapuru

Ve chvíli, kdy Lewis Hamilton musel po třiadvacátém kole odstoupit ze závodů z důvodů technických problémů s jeho McLarenem, Sebastian Vettel měl singapurský závod ve svých rukou.

Jenson Button se sice snažil, ale všem přihlížejícím muselo být jasné, že se svým McLarenem na první místo nemá. Ani nemluvě o Fernandu Alonsovi, jehož Ferrari stačilo tak akorát na třetí příčku na stupni vítězů.

Sebastian Vettel předvedl v Singapuru, že on jediný má na to, aby se postavil na první místo. Zatímco podle kvalifikačních závodů bylo vhodné tipování spíše na Lewise Hamiltona, nedělní závod ukázal pravý opak. Od okamžiku, kdy Brit odstoupil ze závodu, ujal se Vettel své příležitosti a ukázal, kdo je na trati králem. Jediný moment zaváhání byl na Vettelovi vidět až po závodě, a to když se zkoumal okamžik, kdy safety-car poprvé vjelo na trať.

Co se týče závodu v Singapuru, rozhodně ho za svůj šťastný nemůže považovat Hamilton. Pilot McLarenu ovládl nejen kvalifikaci, ale také prvních dvaadvacet kol nedělního závodu. Pak mu ale jeho McLaren vypověděl službu a tak musel odstoupit. Toho se chytil Vettel a namísto Hamiltona se pak také postavil na stupeň vítězů.

Velké štěstí přálo třetímu Fernandu Alonsovi, který se z pátého místa posunul o dvě příčky nahoru a tak prohlásil, že jeho umístění je to nejlepší, co v daný okamžik bylo vůbec možné.

Piloti i mechanici budou mít dva týdny na to, aby zvážili, kde se udělaly největší chyby a na čem je před Grand Prix Japonska důležité zapracovat. Fanoušci můžou uzavírat sázkové tipy, jak příští Velká cena Formule 1 dopadne.

Eva Liba

Sdílejte na:
Zavřít