AMG naváže užší spolupráci s týmem Mercedes F1 v roce 2021

AMG naváže užší spolupráci s týmem Mercedes F1 v roce 2021

Německý výrobce automobilů Mercedes znovu potvrdil svůj závazek vůči formuli 1 a od roku 2021 plánuje navázat užší vztahy mezi svým týmem formule 1 a divizí AMG.

V rámci nové globální strategie, kterou Mercedes v úterý odhalil investorům, dala německá automobilka jasně najevo svůj závazek k elektrifikaci svých vozidel.

To bude zahrnovat novou řadu elektrických vozů. Dopomoct k tomu mají i její partnerské firmy, včetně Maybach, G, EQ a AMG.

Vzhledem k tomu, že se značka AMG zaměřuje na navýšení výkonu u automobilů Mercedes, byly oznámeny plány na posílení vazeb mezi značkou AMG a jejím F1 týmem.

Již dnes existuje silniční vůz Mercedes-AMG One, který je vybaven hybridním motorem F1 a bude uveden na trh v příštím roce. Jejich plány tímhle rozhodně nekončí.

Rozumí se, že mezi týmem F1 a AMG budou existovat mnohem užší marketingové vazby, větší spolupráce při implementaci technologií ze závodních na silniční vozy a větší přítomnost firmy AMG na polepech monopostů týmu Mercedes F1, znamená to, že loga AMG budou mít na vozech F1 větší zastoupení než v tuto chvíli.

Generální ředitel Mercedesu Ola Kallenius během úterního zasedání s investory řekl: „Využijeme technologický vývoj ve formuli 1 pro zvýšení výkonnosti hybridních automobilů a v budoucnu budeme dbát na implementaci těchto technologií do našich vozů AMG.

S Project One bereme pohonnou jednotku formule 1 a vkládáme ji do silničního vozu. Je zcela přirozené, že formuli 1 budeme v budoucnu ještě více využívat pro naše vozy AMG.

Zatímco výzva, které výrobci automobilů čelí při přechodu k elektrifikaci, přiměla Hondu, aby se na konci příštího roku rozhodla ukončit svůj F1 projekt. Mercedes dal jasně najevo, že vidí hodnotu v technické výzvě, kterou formule 1 přináší, jako klíč k budoucnosti celé firmy.

Vedle užších vazeb mezi AMG a F1 využije Mercedes svou současnou infrastrukturu ve formuli 1, aby pomohl posunout technologii silničních vozidel na vyšší úroveň.

V rámci technologického programu Vision EQXX usiluje Mercedes o postavení elektromobilu s velkým dojezdem, který přesahuje možnosti současných baterií. S tímto projektem bude zapotřebí spolupracovat se specialisty Mercedesu F1 ze skupiny Brixworth High Performance Powertrains.

Sdílejte na:
Zavřít