Americký talent pro Formuli 1?

Americký talent pro Formuli 1?

Mladičký Conor Daly je velkým příslibem Ameriky pro Formuli 1. Sám je přesvědčen, že neevropští závodníci mají cestu do „královny motorismu“ mnohem složitější, než-li ostatní.

V letech 1978 – 1982 se ve Formuli 1 pokoušel prosadit irský pilot Derek Daly, jež do „královny motorismu“ vstoupil ve věku dvaadvaceti let. S odstupem času uznává, že to bylo velmi brzy a nechce, aby stejnou chybu udělal i jeho talentovaný syn Conor Daly.

„Je to tak, pro vstup do Formule 1 jsem byl ještě příliš mladý,“ přiznává s odstupem času bývalý závodník. „Na Formuli 1 jsem ještě nebyl dostatečně připravený, vím že to byla chyba.“

„Conor již v mladém věku uměl věci, o kterých se ostatním mohlo jen zdát. Ve dvanácti již porážel mnohem starší a zkušenější závodníky, myslím si, že má na to, aby se brzy dostal na samotný vrchol svého závodního umění,“ dodává Derek Daly, jehož synovi by pro vstup do Formule 1 mohla pomoci i připravovaná Velká cena v americké metropololi.

„Američtí závodníci nedostávají ve Formuli 1 příliš mnoho příležitostí, aby se do tohoto sportu dostali, musí nějakou dobu působit na starém kontinentě,“ myslí si Conor Daly, mladičký pilot, jež bude s největší pravděpodobností působit v letošním ročníku v evropské GP3. Posledním Američanem, který okusil Formuli 1, byl Scott Speed.

Sdílejte na:
Zavřít