Alpine zvažuje na příští sezónu i Micka Schumachera

Alpine zvažuje na příští sezónu i Micka Schumachera

Šéf týmu Alpine, Bruno Famin, potvrdil, že by pro ně příští sezónu mohl být volbou Mick Schumacher. Mladý Němec prozatím s týmem závodí ve vytrvalostním šampionátu WEC.

Mick Schumacher ztratil sedačku ve formuli 1 dva roky zpátky. V motorsportu však pokračuje dál a po roce jako rezervní jezdec Mercedesu se přesunul do WEC s týmem Alpine.

Francouzský tým momentálně řeší oba jezdce na příští sezónu. Jak Estebanovi Oconovi, tak Pierrovi Gaslymu vyprší letos smlouva, a je možné, že se v týmu uvolní místo.

Bruno Famin v Imole prozradil, že jako jednu z možností zvažují právě Micka Schumachera.

Je jednou z možností, určitě. Jako mnoho, mnoho jiných. Mick odvádí skvělou práci ve vytrvalostních závodech. Co je opravdu obdivuhodné je jeho mind set. Samozřejmě, že je rychlý, ale všichni ví, že je rychlý. Ne vždycky chcete mít dobrý čas na kolo – protože nadto máte BoP (balance of performance, systém, kterým se vyrovnává výkonnost aut v závodech – pozn. red.). S výkonem musíte být trochu opatrní.“

„Nejde o to, abychom hodnotili čistý výkon jezdce, ale to, v čem je Mick neuvěřitelný, je jeho adaptace na vytrvalost. Mick od první minuty velmi, velmi spolupracoval a byl velmi nápomocný svým týmovým kolegům.“

Se Schumacherovými výkony je Alpine spokojený. Přesto však do příští sezóny bude zvažovat více jezdců. Nabízí se například Jack Doohan, který minulý týden pro Alpine v rámci testovacího programu vytáhl na trať jeden z jejich starších monopostů.

Sdílejte na:
Zavřít