Alpine si věří, že v následujících závodech vyzve Mercedes

Alpine si věří, že v následujících závodech vyzve Mercedes

Ředitel týmu, Otmar Szafnauer, je přesvědčen, že nadcházející vylepšení umožní týmu více bojovat s německou stájí Mercedes v následujících závodech šampionátu formule 1.

Alpine zažil smíšený start do sezóny 2023. Penalizace pokazily úvodní závod v Bahrajnu Estebanu Oconovi a na poslední VC v Austrálii oba vozy kolidovaly po chaotickém restartu. Nicméně během jediného bezproblémového závodu v Saúdské Arábii dokázala francouzská stáj dojet na bodech.

Alpine plánuje přijet na nadcházející VC Ázerbájdžánu s rozsáhlým balíčkem vylepšení – a dalším rozšířením i o týden později v Miami – a Szafnauer je přesvědčen, že tento vývoj přiblíží francouzskou stáj k cíli uzavřít rok 2023 na prvních třech místech.

Na otázku, zda je ostražitý s nově plánovaným upgradem Mercedesu na závod v Imole, odpověděl: „Ne, myslíme si, že s nimi můžeme bojovat. Ano, i my máme slušné vylepšení pro Baku a o něco více i o týden později v Miami, takže pokračujeme v rozšiřování.“

Szafnauer  zdůraznil, že je důležité zajistit, aby všechny aktualizace, které Alpine přinese, korespondovaly s očekávanými zisky.

„Chci říct, důležité je, že všechny fungují, když je nasadíme na auto, a máme dobrou korelaci s našimi simulačními nástroji,“ dodal. „Loni jsme měli dobrou korelaci, a pokud to bude pokračovat, a pokud budeme pokračovat v prosazování upgradů, přeneseme tento vývojový boj během sezóny na ostatní kolem nás.“

Zatímco většina týmů se v loňském roce rozhodla přinášet větší balíčky aktualizací na své monoposty v menším množství, Alpine se ve vývoji vydal jiným směrem.

Bývalý Renault se rozhodl aplikovat důsledněji menší aktualizace. Díky tomu Alpine dokázal na konci sezóny porazit McLaren v boji o čtvrté místo.

Stáj Alpine nastínila, že by si chtěla udržet čtvrté místo i v letošním ročníku a snížit deficit na vedoucí trio.

Ovšem Aston Martin je jeden z týmů, který se rozhodl překopat celý koncept a v úvodu letošní sezóny sbírají mnoho úspěchů i stupňů vítězů společně s bývalým pilotem Alpinu – Fernandem Alonsem.

Kolize mezi Gaslym a Oconem v Albert Parku byl pro Alpine ještě nákladnější, jelikož oba monoposty McLarenu se tak dokázaly dostat na bodované příčky, které jim přinesly první body sezóny, a v poháru konstruktérů se umístili na 5. místo s náskokem čtyř bodů na francouzskou stáj.

Očekává se, že i McLaren přicestuje do Baku s novým vylepšením, které by mělo začít řešit slabiny vozu MCL60.

I přes různé problémy má stále, co se týče tempa, Alpine nad McLaren navrch.

Sdílejte na:
Zavřít