Alpine před Baku doplňuje rezervy náhradních dílů

Alpine před Baku doplňuje rezervy náhradních dílů

Šéf týmu Otmar Szafnauer říká, že Alpine plánuje využít čtyřtýdenní přestávky k naskladnění náhradních dílů. Vyjádřil se i o vylepšeních, které přinesou do dalších závodů.

Při závěrečném restartu v závodu v Austrálii se oba piloti Alpine – Esteban Ocon a Pierre Gasly, srazili a oba vozy kvůli těžkému poškození musely odstoupit. Tento incident u týmu vyvolal potřebu zvýšit rezervy náhradních dílů. Před následujícím závodem v Ázerbájdžánu dle Szafnauera probíhá „obrovské úsilí“ náhradní díly naskladnit.

Čtyřtýdenní pauza vznikla kvůli pokračujícím omezením Covidu-19 v Číně, kde se 16. dubna měl konat závod formule 1. Ten byl zrušen a nebyl nahrazen.

„Přestávka nebyla plánovaná, ale jedná se o vítanou přestávku ohledně získávání dostatečného množství dílů, náhradních dílů, stejně jako když přinášíme novinky na vůz,“ řekl Szafnauer před nedělním závodem v Austrálii.

„Víte, je vynaloženo obrovské úsilí, abyste vyrobili dostatek těchto dílů, abyste zajistili, že můžete opravdu tvrdě tlačit, takže to rozhodně pomáhá. Přestávka vám také umožňuje plánovat další vylepšení, které najdete díky simulačním nástrojům, a protože víte, že přestávka existuje, naplánujete je trochu jinak, ale rozhodně to pomáhá.“

Szafnauer zdůraznil, že je důležité mít zásoby náhradních dílů před následujícím závodě v Baku, kde proběhne první sprint sezóny.

„Je tam větší nebezpečí, protože se jedná o městský okruh a některé zdi jsou docela blízko. Jak jsem řekl, je pěkné, že máme tuto třítýdenní pauzu na výrobu náhradních dílů, abychom byli připraveni jak na sprint, tak na samotný závod. Doufám, že to bude v pořádku a v závodě v Miami nebudeme trpět,“ dodal.

Tým McLaren, jeden z nejvýraznějších rivalů týmu Alpine, má za sebou náročný start do sezóny, ale pro příští závod v Ázerbájdžánu přiveze nová vylepšení.

Szafnauer je však přesvědčen, že francouzský výrobce si dokáže udržet výhodu.

„I my do Baku máme slušná vylepšení a o další týden do Miami taktéž, takže pokračujeme ve vylepšování. Chci říct, že důležité je, že všechny fungují, když je nasadíme na auto a máme dobrou korelaci se simulačními nástroji. Loni jsme měli dobrou korelaci a pokud budeme pokračovat ve vylepšování vozu, tak během sezóny přeneseme boj ve vývoji vozu na ostatní kolem nás,“ uzavřel rozhovor Otmar Szafnauer.

Sdílejte na:
Zavřít