Alpine: Čtvrté místo je jasný cíl pro rok 2022

Alpine: Čtvrté místo je jasný cíl pro rok 2022

Stáj Alpine se po „domácí“ velké ceně Francie posunula na čtvrté místo v poháru konstruktérů. Přeskočila tak tým McLaren, který je momentálně na pátém místě se ztrátou čtyř bodů.

Fernando Alonso dokončil včerejší závod na šestém místě před Landem Norrisem z McLarenu. Esteban Ocon se také dokázal dostat před druhého jezdce McLarenu, Daniela Ricciarda, a to i s 5 sekundovým trestem, který dostal za kolizi s Cunodou v prvním kole.

„S naším závodem jsem spokojený,“ říká Alonso. „Z naší strany to bylo dobře zvládnuté a dobře jsme zvládli pneumatiky i tempo. Tento víkend jsme museli pracovat na spoustě věcí, ale skončili jsme hned za první pětkou, takže to byl velmi solidní závod a nakonec i více bodů pro nás.“

„Měl jsem dobrý start, dostal jsem se na páté místo, pak jsem ale spadnul na šesté. Dokazuje to, že když budeme mít čistý víkend jako tento, můžeme pak skončit v top6,“ dodal Fernando Alonso.

„Musíme udělat vše, co je v našich silách, abychom zůstali na čtvrtém místě v poháru konstruktérů,“ uvedl generální ředitel Alpine Laurent Rossi. „Nebude to jednoduché, ale musíme pokračovat ve vylepšování a dát dohromady silné závodní víkendy – jako byl tento ve Francii – po zbytek sezóny.“

Sdílejte na:
Zavřít