Alonso věří v zítřejší vítězství

Alonso věří v zítřejší vítězství

Ačkoli se španělský závodník kvalifikoval do nedělní Velké ceny Indie na čtvrté pozici, do závodu odstartuje ze třetího místa, důvodem je penalizace Brita Lewise Hamiltona.

Španělský pilot je přesvědčen, že ze třetího místa může v průběhu zítřejšího závodu zcela jistě ohrozit suverénního Sebastiana Vettela a jeho hon za dalším vítězstvím v letošní sezoně. „Je velmi důležité, že se nám podařilo kvalifikovat do jedné z prvních dvou řad, rozhodně to jsou pozice, ze kterých můžeme útočit na zisk vítězství,“ domnívá se Fernando Alonso.

„Obvykle jsme v letošním roce startovali okolo pátého místa, měli jsme dobrý start, ale nedařilo se nám držet krok z konkurencí a postupně jsme o šanci na vítězství přišli. Pokud se nám ale zítra start povede, rozhodně nebudeme od úspěchu daleko.“

„Zítra nás rozhodně čeká dobrý závod. Pokud se nestane nic mimořádného, rozhodně budeme bojovat o umístění na stupních vítězů. Těžko říct, zda-li vyhrajeme, ale rozhodně není nic ztraceno. O prvenství v závodě jsem bojoval i na Suzuce, kde jsem startoval až z pátého místa,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít