Alonso rozhodne o své budoucnosti do konce listopadu

Alonso rozhodne o své budoucnosti do konce listopadu

Kde bude Fernando Alonso příští sezónu závodit je v tuto chvíli ve hvězdách. Španělský pilot by se rád rozhodl do konce listopadu. Jednou z možností je i odchod do zámoří.

Fernando Alonso se chce vrátit na stupně vítězů a získat třetí titul mistra světa. Jenže aby toho dosáhl, musí mít rychlý a spolehlivý vůz. U McLarenu nemá ani jedno, a proto by rád přestoupil do jiného týmu. Ideální možností by byl tým, který dokáže vyhrávat velké ceny. To v současné době dokáže pouze Mercedes, Ferrari a Red Bull, přičemž přestup do rakouské stáje nepřipadá v úvahu. Ve hře tak zůstali pouze Mercedes a Ferrari. Jenže ani u jednoho z těchto dvou týmů není místo.

Alonsovi tedy zůstaly pouze tři možnosti. Tou první je setrvání u McLarenu, přičemž by musel doufat, že příští sezónu bude mít rychlejší a spolehlivější vůz. Druhou možností je návrat do Renaultu, se kterým získal oba tituly. Otázkou však zůstává, jestli by tam pro něj bylo místo. Poslední možností je odchod do IndyCar, kde by s největší pravděpodobností závodil za tým Andretti Autosport.

Pro mě zůstává hlavní prioritou setrvání ve formuli 1,“ řekl Alonso pro stanici CNN.

Je to můj život a rád bych v ní získal ještě jeden titul mistra světa. Pokud ale neuvidím žádný projekt, který by mi mohl pomoci vrátit se na stupně vítězů, budu se dívat jinam. Nyní budu posuzovat všechny možnosti a do konce listopadu bych se rád rozhodl,“ dodal Alonso.

Sdílejte na:
Zavřít