Alonso pojede v Malajsii dvoustou Grand Prix. Naše forma je stejná jako ta Lotusu, věří

Alonso pojede v Malajsii dvoustou Grand Prix. Naše forma je stejná jako ta Lotusu, věří

Lepší okruh pro své jubileum si španělský závodník ani vybrat nemohl. Právě v Sepangu se Fernando Alonso poprvé podíval na stupně vítězů a dojel si pro pole-position. Nyní jej čeká rovná dvoustá Velká cena, kterou by chtěl oslavit co nejlepším umístěním. Právě Španěl byl loni na malajském okruhu nejúspěšnější a zvítězil.

Podle Fernanda Alonsa může Ferrari v nadcházející sezóně předvést stejnou formu, jako ukázal v minulé Velké ceně Lotus, který si v čele s Kimim Räikkönenem dojel pro první vítězství v letošní sezóně.

Španěl tedy naznačil, že konkurence ze strany britského týmu se vůbec nebojí, Ferrari totiž řadí minimálně na stejnou úroveň.

„Forma Lotusu byla v Austrálii opravdu skvělá, ale není to nic, čemu by se náš tým nemohl vyrovnat,“ řekl v paddocku malajského okruhu.

„Kimi neměl žádné starosti s provozem na trati, odjel čistý závod se skvěle zvolenou strategií a zaslouženě zvítězil, rychlostně ale jejich vůz není o mnoho lepší,“ řekl vzápětí.

Alonso obsadil v prvním závodě letošní sezóny druhou příčku a byl potěšen zlepšením Ferrari oproti loňskému roku. „V Austrálii nám vše hrálo do karet a byl z toho dobrý výsledek, uvidíme, co přinese závod v Malajsii.

Okruh Albert Park ale patří k těm netradičním a my tak musíme svou formu potvrdit zejména v Sepangu, který už patří mezi opravdové profesionální tratě, které nejsou využívány k běžné dopravní komunikaci.

Pokud se i v nadcházejícím závodě umístíme na stupních vítězů, budeme to považovat za úspěch,“ odhaduje šance Ferrari před druhým závodem tohoto ročníku Španěl.

Sdílejte na:
Zavřít