Alonso odhaduje, že nebýt odstoupení v úvodu, mohl bojovat o vítězství

Alonso odhaduje, že nebýt odstoupení v úvodu, mohl bojovat o vítězství

Španělský pilot Fernando Alonso musel ze závodu odstoupit hned na začátku druhého kola, jeho přední křídlo totiž bylo rapidně poškozeno a ve vysoké rychlosti se od vozu odlomilo, a jezdec Ferrari tak musel ze závodu nedobrovolně odstoupit.

Fernando Alonso v boji o první místo hned ve druhé zatáčce ťukl do lídra Sebastiana Vettela a poškodil přední přítlačné křídlo. Ferrari se rozhodlo nechat Španěla na dráze s tím, že by později kromě výměny křídla zároveň obul i pneumatiky do sucha.

Tento risk se ale nevyplatil, hned v úvodu druhého kola se přední přítlačné křídlo od rudého vozu zcela odlomilo a Alonso skončil v kačírku.

„Měli jsme na dnešek připraven opravdu konkurenceschopný vůz a nemyslím si, že bychom za stájí Red Bull hodně zaostávali,“ řekl Alonso po závodě. „Ani jeden z týmů nebyl v Malajsii o hodně rychlejší než ostatní, takže jsme měli velkou šanci bojovat o vítězství.“

„Na úplnou špici startovního pole nám stále něco málo chybí, ale máme nyní tři týdny pro analyzování výsledků z prvních dvou závodů a také do Bahrajnu přivezeme nějaké nové díly, je potřeba stáhnout náskok naší konkurence,“ řekl dále španělský závodník, který v Malajsii nepříliš slavně oslavil svou 200. Grand Prix.

Alonso své odstoupení nedává týmu za vinu, ačkoli mu doporučil zůstat na závodní dráze. „Byl to opravdu drobný kontakt, ale dost velký na to, aby hodně poškodil přední část vozu. V průběhu prvního kola jsem byl s mechaniky neustále v kontaktu, vůz se v prvních dvou sektorech choval poměrně dobře i s poškozenou přídí.“

„Ze záběrů kamer tým viděl, jak moc je vůz poškozen, ale zároveň jsme věděli, že za tři čtyři kola bychom mohli jet do boxů pro pneumatiky do sucha, zvládnout to při jednom i s výměnou předního křídla by nám ušetřilo nějakých 30 sekund, což je v závodě hodně,“ řekl dále Španěl.

„Tým mě informoval, že nemám příliš tlačit na pilu, protože vůz nepojede úplně nejlépe, měli jsme před sebou složité rozhodnutí a bohužel jsme se tentokrát rozhodli špatně. Nebyla to jen naše chyba, jednalo se o slet několika nešťastných okolností,“ dodal jezdec Ferrari.

Sdílejte na:
Zavřít