Alonso: Musíme se přiblížit k dokonalosti

Alonso: Musíme se přiblížit k dokonalosti

Fernando Alonso si uvědomuje, že chce-li stále pomýšlet na zisk mistrovského titulu, musí se výkony Ferrari v příštích závodních víkendech přiblížit k dokonalosti.

Do konce letošního ročníku Formule 1 zbývají tři závody, Fernando Alonso je stále ve hře o mistrovský titul, na německého konkurenta Sebastiana Vettela nyní ztrácí třináct mistrovských bodů. Nutno říci, že na konci je v posledních závodech spíše konkurenční Red Bull, Sebastian Vettel vyhrál poslední čtyři závody a upevnil si tak vedení v šampionátu.

Díky pravidelným umístěním alespoň těsně za dvojnásobným šampiónem si šanci na zisk svého třetího mistrovského titulu drží i Fernando Alonso, moc dobře ale ví, že pokud chce Ferrari Vettela porazit, musí se v závěrečných závodech rapidně zlepšit. „Přivezeme do Abú Dhabí několik nových upgradů pro vůz, snad nám v tomto boji pomohou,“ věří španělský pilot.

„Jen těžko můžeme počítat s tím, že během jednoho týdne smažeme ztrátu na Red Bull, kterou jsme ještě v Indii měli. Ve Formuli 1 nejsou žádná kouzelná tlačítka, která nám pomůžou vůz rapidně zlepšit, nikdy během pár dní nezměnít vůz z černé na bílou.

Snažíme se být naším soupeřům co nejblíže a využít jakékoli chybičky, kterou nám konkurence nabídne. Red Bull je nyní ve výhodě a může si dovolit dělat drobné chyby, na ty se samozřejmě musíme soustředit nejvíce,“ domnívá se mistr světa z let 2005 a 2006.

Fernando Alonso moc dobře ví, o čem mluví. Vždyť právě problémy se systémem KERS na voze Marka Webbera mu v Indii pomohly k posunutí se na druhou pozici. „Musíme jet celý závod na hraně, nikdy nevíte, kdy se co může na voze Sebastiana pokazit. Pokud ale chceme bojovat o titul, nesmíme v závodě dojet se ztrátou několika sekund. Musíme být tam, kde je on, zkrátka se musíme přiblížit k dokonalosti,“ dodal Alonso.

Sdílejte na:
Zavřít