Alonso: Mercedes může vyhrát všechny závody

Alonso: Mercedes může vyhrát všechny závody

Podle již patrně zoufalého dvojnásobného mistra světa Fernanda Alonsa je reálně možné, aby Mercedes letos dokázal vyhrát ve všech 19 závodech.

„Nejspíš budou v pozici, ze které budou moci vyhrát všechny závody, takže se mohou soustředit jen na souboj mezi sebou,“ tvrdí Alonso o týmu, který letos zatím dokázal vyhrát všechny kvalifikace i závody, přičemž ve třech ze čtyřech závodů získal double.

Vyhrát všechny závody v jedné sezóně se zatím žádnému týmu v historii nepovedlo. Nejblíže byl McLaren v roce 1988, když za něj jezdil Senna a Prost. Jediný závod, ve kterém nevyhráli, byla VC Itálie, při které se Prostovi porouchal motor a Senna boural. Double v tomto závodě získalo Ferrari. Italský tým by však letos chtěl určitě víc než jeden double díky potížím Mercedesu.

Získat všechny závody je možné i podle Hamiltona: „Tak daleko do budoucnosti nekoukám. Musíme se hlavně soustředit na to, co se děje teď, abychom nedělali hloupé chyby. Pokud se budeme soustředit na vývoj a na závody, může se nám to podařit. Našim cílem je vyhrát každou velkou cenu zvlášť.“

Z prohlášení jezdců je tak patrné, že už se téměř s jistotou počítá s titulem pro Mercedes a bojovat se už bude jen o to jak velký bude náskok, a který z jezdců titul získá. S ohledem na to, že v šampionátu vede Rosberg, i když Hamilton vyhrál 3 závody, Alonso tvrdí, že rozhodne spolehlivost.

„Myslím si, že letos vyhraje ten, kdo dokončí více závodů. Rozhodne práce mechaniků a také štěstí. Všichni asi vidíme, že Hamilton dělá lepší práci než Rosberg, ale přesto je v čele právě Nico, protože dokončil všechny čtyři závody. Spolehlivost bude klíčem k titulu mistra světa,“ myslí si Španěl.

Nico Rosberg má ve Španělsku dobrou náladu díky tomu, že Mercedes dokázal udržet svůj náskok jak předvídal„Jsem hrdý na náš tým, protože jsme udrželi tempo vývoje a náš náskok je spíše větší než menší. Je skvělé mít náskok ve Španělsku, protože Barcelona je každý rok zásadním bodem celého šampionátu. Pokud jste rychlí ve Španělsku, udržíte si svůj náskok po dalších několik závodů.“

„Další závod se pojede v Monaku, z toho mám trochu obavy, protože tam ztratíme naši největší výhodu – výkon na dlouhých rovinkách. Myslím si, že tam ostatní budou o hodně blíž. Velkým vyzyvatelem pro nás bude Red Bull,“ chválí lídr šampionátu rakouský tým.

Pokud bude Mercedes dominovat i ve Španělsku, bude mu k vítězství ve všech závodech chybět ještě 14 závodů. Je přitom poměrně možné, že ruský závod bude zrušen.

Sdílejte na:
Zavřít