Alonso: Jsem v nejlepší fázi mé kariéry

Alonso: Jsem v nejlepší fázi mé kariéry

Španělský závodník sdělil médiím, že v současné době se cítí na vrcholu své kariéry. Samozřejmě, že by tento rok rád završil ziskem mistrovského titulu.

Fernando Alonso aktuálně vede světové pořadí o 15 bodů před druhým Markem Webberem, kdyby ve Velké ceně Velké Británie vyhrál, jeho náskok na čele šampionátu by byl ještě vyšší. Se současnou pozicí je ale španělský pilot spokojený, podle vlastních slov se v současné době cítí poučen z předchozích chyb. Současnou fázi sezóny dokonce označuje za vrchol své kariéry.

„Myslím si, že tento rok je jedním z nejúspěšnějších v mé dosavadní kariéře,“ říká Alonso. „Je důležité poučit se z vlastních chyb, zamyslet se, co se stalo špatně. Pokud si z toho něco odnesete, vaše zkušenosti rostou a jste stále lepší a lepší.“

„I fyzicky jsem na tom letos opravdu velmi dobře. V předchozích ročnících jsem měl velké problémy s bolestmi jednotlivých částí těla. Letos se i po náročnějších programech cítím stále v absolutní pohodě, snad mi to pomůže i v samotném závěru sezóny, kdy se bude rozhodovat o mistrovských titulech,“ říká dvojnásobný šampión z let 2005 a 2006. „Vývoj šampionátu nám zatím přeje, ale samozřejmě nemůžeme nic podcenit, jsme ve hře a to je podstatné,“ dodává.

Sdílejte na:
Zavřít