Alonso: Jsem opravdu hrdý

Alonso: Jsem opravdu hrdý

Přestože nadcházející závodní víkend s největší pravděpodobností definitivně ztratí naději na zisk svého třetího mistrovského titulu, pesimisticky Španěl Fernando Alonso rozhodně nepůsobí.

Svůj čtvrtý mistrovský titul může jeho největší rival Sebastian Vettel vybojovat již nadcházející závodní víkend při Velké ceně Indie, k zisku dalšího primátu mu bude stačit dojet na nejhůře pátém místě.

Pokud vše půjde tak jak má, Fernando Alonso letos s největší pravděpodobností skončí opět na druhém místě, ačkoliv se to může jevit jako podnět k frustraci, španělský závodník je klidný a uvádí, že je na své výsledky ve Formuli 1 pyšný.

„Nevadí mi, že závodím v éře Sebastiana Vettela, je mi 32 let a není to poslední sezóna v mé kariéře, samozřejmě bych ale rád v blízké budoucnosti šampionát ještě vyhrál,“ nechal se slyšet bývalý jezdec stájí Minardi, Renault a McLaren.

„Chtěl bych vyhrát více titulů, za poslední čtyři roky jsem třikrát bojoval o mistrovský primát až do samotného závěru a vždy skončil na druhém místě, i tak jsem na svoje výsledky hrdý.“

„Myslím si, že v letošní sezóně ze sebe vydávám absolutní maximum a prožívám jednu z nejlepších ér ve své dosavadní kariéře, takže když jdu večer spát, usínám s velmi dobrým pocitem,“ řekl dále Španěl.

Na otázku, zda-li bude mít v Indii nějakou šanci zabránit Vettelovi v zisku jeho čtvrtého titulu v řadě, odpověděl Alonso jasně: „Příliš o této možnosti nepřemýšlím, ve zbývajících čtyřech závodech chci především bojovat o stupně vítězů, abych si užil vyhlášení, šampaňské a získal nějaké trofeje.“

„Sebastian nyní může řešit jediný problém, zda-li vyhraje zde, nebo v Abú Dhabí, myslím si, že právě tam by to byla ta nejlepší země na oslavu zisku mistrovského titulu,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít