Alonso: Jsem lovec, ne lovená zvěř

Alonso: Jsem lovec, ne lovená zvěř

Španělský závodník ve službách Ferrari si velmi dobře uvědomuje, že pokud se chce na konci letošní sezóny radovat z mistrovského titulu, nesmí začít bránit svůj náskok.

Lídr šampionátu Fernando Alonso se z vítězství radoval naposledy v červencové Velké ceně Německa, v Belgii si pak připsal své vůbec první odstoupení v letošní sezóně, byl to zároveň první závod, ve kterém se letos nedostal na bodované pozice. Sedm závodů před koncem tohoto ročníku má na druhého Lewise Hamiltona náskok 37 bodů. Britský pilot není jediným, kdo se chce o titul mistra světa porvat, ve hře je také Kimi Räikkönen, který na Hamiltona ztrácí bod, ze hry také rozhodně ještě nejsou oba piloti stáje Red Bull.

„Máme před sebou ještě sedm závodů do konce sezóny,“ připomíná jednatřicetiletý španělský pilot. „Musím se v těchto Velkých cenách vžít do role lovce, nikoliv lovené zvěře. Stále je ve hře 175 mistrovských bodů, oproti tomu je můj náskok opravdu ničím. Ideální by bylo udržet krok s konkurencí a vyhrát alespoň tři nadcházející závody.“

„Mým jediným cílem v Singapuru je zvítězit. Musíme se pokusit o ten nejlepší závodní víkend od začátku až do konce,“ řekl dále dvojnásobný šampión z let 2005 a 2006, který mimo jiné taky zavtipkoval: „Kdybych si měl vybrat mezi Hamiltonem a Vettelem, určitě zvolím Räikkönena. Ale nyní vážně, Hamilton vyhrál dva z posledních tří závodů a je jediným závodníkem v šampionátu, který dokáže vyhrát Velkou cenu, aniž by neměl nejrychlejší vůz na startovním poli. Závěr sezóny bude ještě velmi zajímavý,“ slibuje.

Sdílejte na:
Zavřít