Alonso: Je to lepší, ale stále to není ono

Alonso: Je to lepší, ale stále to není ono

Fernando Alonso věří, že Ferrari se podařilo ve druhém tréninku udělat značný krok kupředu, ačkoli španělský pilot se musel smířit s absencí v dopoledních tréninkových jízdách.

Dvojnásobný šampión se na okruhu v Německu dostal do problémů již v prvním pátečním tréninku, kdy odjel pouze dvě kola a jeho monopost na trať již nevyjel.

Podle Ferrari se jednalo o problém s elektrotechnikou, Pat Fry zároveň potvrdil, že se italskému týmu povedlo na příčinu závady přijít.

Ve druhém tréninku byl již Fernando Alonso připraven v plné síle a jeho nejlepší čas mu stačil na šesté místo, za vítězem tréninkových jízd Sebastianem Vettelem zaostal o šest desetin sekundy.

„I přes problémy v prvním tréninku se nám v tom druhém dařilo a zdá se, že konkurenceschopnost našeho vozu je opět na úrovni, kterou jsme si drželi před závodem na Silverstonu,“ myslí si Španěl.

„Jedním z pozitiv je i dobrá spolupráce s pneumatikami, neměli jsme s nimi v průběhu tréninku žádný problém.“

„Bohužel jsem ztratili důležitý čas v prvním tréninku, celé to zapříčinil problém elektronické řídící jednotky, kterou bylo potřeba vyměnit. Je dobré, že jsme nyní opět ve hře, ale stále to není pozice, se kterou můžeme být stoprocentně spokojeni.“

„Večer si budeme muset sednout a hodně zapracovat na naší pozici, protože Mercedes, Red Bull i Lotus jsou aktuálně před námi a my nejsme tým, který by se chtěl v konečném pořadí spokojit s třetí nebo čtvrtou příčku v Poháru konstruktérů,“ dodal Alonso.

Sdílejte na:
Zavřít