Alonso: Byla to má nejlepší sezóna

Alonso: Byla to má nejlepší sezóna

Ačkoli boj o mistrovský titul v samotném závěru sezóny prohrál, označil španělský závodník Fernando Alonso letošní ročník za jeho nejlepší sezónu v dosavadní kariéře pilota Formule 1.

Pilot stáje Ferrari šel do závěrečné Velké ceny Brazílie se ztrátou třinácti bodů na lídra šampionátu Sebastiana Vettela, velmi chaotický závod ale nabídl i rozpoložení, ve kterém na mistrovský titul mohl dosáhnout právě Fernando Alonso, to se mu ale nakonec nepodařilo. Španělský závodník po odjetí posledního závodu této sezóny řekl, že je hrdý na práci celého svého týmu a označil tento ročník za jeho nejpovedenější v dosavadní kariéře.

„Šampionát jsme neztratili dnes,“ začal Fernando Alonso po skončení Velké ceny Brazílie. „Ztratili jsme jej v Belgii, kdy mi nad hlavou proletěl Romain Grosjean, nebo v Japonsku, kde byl po kvalifikaci Sebastian překvapivě jen napomenut. Je tu spousta momentů, které pravděpodobně znamenají konečnou ztrátu tří bodů, ale ačkoli jsme skončili na druhém místě, ještě nikdy jsem necítil od celého paddocku takovou podporu,“ řekl Španěl.

„Je to vůbec poprvé, co při mě stálo tolik lidí, jezdci, bývalí úspěšní závodníci, týmy, byla to jednoznačně má nejpovedenější sezóna v kariéře, jistě se v roce 2013 vrátíme velmi silní, ale jen těžko to bude mít takový náboj jako letos, protože toto byla opravdu fenomenální sezóna,“ poznamenal dále mistr světa z let 2005 a 2006.

„Snažili jsme se svou práci odvést jak nejlépe umíme. Startoval jsem ze sedmé pozice a skončil jsem druhý, opět to byl oproti kvalifikaci neuvěřitelný posun, stejně jako v některých předchozích závodech. Jednoznačně jsme neměli nejrychlejší auto v šampionátu, takže to, že jsme mohli bojovat o mistrovský titul až do posledního závodu, je takový malý zázrak. Ačkoli jsme tedy nakonec na druhém místě, jsem velmi hrdý a pyšný na celý svůj tým, Ferrari si zaslouží opravdu velkou pochvalu a uznání, z průměrného vozu jsme dokázali vytáhnout absolutní maximum,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít