Alonso by rád viděl Massu po svém boku i nadále

Alonso by rád viděl Massu po svém boku i nadále

Španělský závodník Fernando Alonso by si na nic nestěžoval, pokud by se Ferrari rozhodlo neměnit jezdecké složení pro nadcházející sezónu.

Protože Red Bull oznámil své jezdecké složení minulý týden, pozornost všech se nyní obrací k Ferrari, fandové i lidé z prostředí Formule 1 totiž netrpělivě čekají, kdo bude za italskou stáj v roce 2014 závodit.

Spekuluje se o několika jezdcích, kteří by mohli Felipeho Massu v závodní sedačce Ferrari nahradit, největším favoritem je finský závodník Kimi Räikkönen, který pro stáj z Maranella závodil v letech 2007-2009. Po skvělém výkonu z Velké ceny Itálie nemůžeme zcela odškrtnout ani Nica Hülkenberga.

Ani prezident Ferrari Luca di Montezemolo toho v průběhu závodního víkendu na italské Monze příliš neprozradil, navnadil ale všechny novináře i fanoušky Formule 1, že rozhodnutí o jezdeckém složení týmu je na spadnutí.

„Už jsem v médiích četl o Räikkönenovi, Hülkenbergovi i di Restovi,“ vzpomíná prezident italského týmu. „Rozhodnutí to bude velmi velmi těžké, ale o našem jezdeckém složení bude rozhodnuto během několika příštích dnů.“

Otázkou tedy zůstává, kdo bude stájovým kolegou Fernanda Alonsa v roce 2014? Stále více zdrojů spekuluje o příchodu Kimiho Räikkönena, ve hře je ale i duo z týmu Force India.

Dvojnásobný šampión Alonso se prý nebrání žádné z možností, nejraději by ale byl, kdyby u týmu i nadále zůstal Brazilec Felipe Massa. „Rozhodnutí je zcela na týmu, uvidíme, jak se rozhodne,“ řekl španělský pilot po závodě na Monze.

Sdílejte na:
Zavřít