Alonso: Barcelona bude bez šikany zábavnější

Alonso: Barcelona bude bez šikany zábavnější

Fernando Alonso si pochvaluje rozhodnutí, na základě kterého dojde k odstranění šikany v posledním sektoru na okruhu v Katalánsku. Radost mu změna udělala z toho důvodu, že trať bude teď podle něj více zábavná na řízení.

Pořadatelé na začátku tohoto roku oznámily, že poslední sektor bude změněn. Jezdci momentálně používají starší verzi okruhu.

Šikana byla představena a poprvé použita během závodu formule 1 v roce 2007, byla ale po mnoho let kritizována jak jezdci tak fanoušky.

Nyní se však 13. zatáčka pojede mnohem vyšší rychlostí a šikana se objede, a poté jezdci najedou rovnou na cílovou rovinku.

Alonso, který zde dvakrát vyhrál, je také jediným současným jezdcem, který zažil předchozí verzi tratě, než došlo k její úpravě do podoby, jak ji známe dnes. Španěl změnu podpořil a říká, že bylo nutné vyhovět současné generaci vozů F1.

„Myslím, že to bude v pořádku, pravděpodobně teď bude řízení zde zábavnější. Byla to zatáčka, která byla až příliš pomalá pro tyto vozy formule 1 a jejich velikost,“ řekl Alonso.

„Řídit v této části opravdu nebylo příjemné, ale uvidíme, jestli nové uspořádání pomůže předjíždění a obecně celé show v závodě. Ale závodím na této verzi tratě už několik let, takže si myslím, že to teď bude zábavnější a doufejme, že předvedeme dobrou show pro všechny.“

Alonso si závody na své domácí trati v posledních letech moc neužil, protože neměl konkurenceschopný monopost. Nicméně 41letý závodník bude mít nyní k dispozici pravděpodobně druhý nejrychlejší vůz na startovním roštu a v úvodních třech závodech letošní sezony skončil pokaždé na stupních vítězů.

Sdílejte na:
Zavřít