Alonsa ztráta bodů v Sepangu netrápí, stále věří v dobrý úvod sezóny

Alonsa ztráta bodů v Sepangu netrápí, stále věří v dobrý úvod sezóny

Španělský závodník zůstává i přes nešťastné odstoupení z Velké ceny Malajsie optimistický. Stále věří, že vstup do letošního ročníku bude lepší než loni. Právě v minulé sezóně dokázal pilot Ferrari na okruhu v Sepangu zvítězit, a i díky tomu byl dlouhou dobu v čele šampionátu.

V loňské sezóně Alonsovi právě vítězství v Malajsii hodně pomohlo, v dalších dvou závodech v Číně a Bahrajnu totiž skončil devátý a sedmý, přesto byl před začátkem evropské části na čele šampionátu.

Španělský závodník ale věří, že letošní vůz F138 je mnohem konkurenceschopnější a v příštích závodech bude bojovat o umístění na stupních vítězů. Proto je také přesvědčen, že na domácí půdu do španělské Barcelony bude mířit s více než 43 mistrovskými body, což je porce, kterou za tu dobu získal v roce loňském.

„Pokud nás čeká víkend v normálních a optimálních podmínkách, můžeme se těšit na vydařenou kvalifikaci a pozice, které nám zajistí důležité body do šampionátu,“ řekl šampión z let 2005 a 2006.

„Cílem je být lepší než loni. V Číně a Bahrajnu jsem byl devátý a sedmý, takže letos je tu velký prostor pro zlepšení. Pokud budeme do Evropy mířit s třemi pódiovými umístěními z prvních čtyř závodů, rozhodně budeme spokojeni, navíc je to velmi reálné.“

Ani double Red Bullu z Velké ceny Malajsie Alonsa nikterak neděsí, podle Španěla rakouská stáj nepředvedla příliš působivý výkon. „V Malajsii měli problémy s degradací pneumatik a nakonec s nimi mercedesy bojovaly až do úplného závěru, proto vidím umístění na stupních vítězů jako reálné.“

„První dvě Velké ceny byly opravdu různorodé a stále je velmi obtížné určit, kde se náš tým bude v průběhu sezóny pohybovat,“ dodal Španěl závěrem rozhovoru pro britský Autosport.

Sdílejte na:
Zavřít