Allison: Räikkönen je pomalejší než Alonso

Allison: Räikkönen je pomalejší než Alonso

Podle technického ředitele Ferrari má Kimi Räikkönen větší problémy přizpůsobit se kompletně přepracovanému vozu.

Když byly na konci loňské sezóny potvrzeny spekulace o přestupu mistra světa z roku 2007 z Lotusu do Ferrari, začali se všichni fanoušci formule 1 těšit na bitvu dvou špičkových jezdců v nejslavnějším týmu formule 1 Ferrari. Skutečnost je však taková, že Räikkönen Alonsa ještě ani jednou neporazil a v šampionátu je až o devět pozic pozadu na 12. místě. Dá se tedy říci, že Fin je pro tým ještě menším bodovým přínosem než Felipe Massa, kterého z důvodu neuspokojivých výsledků nahradil. Paradoxem je, že Brazilec má zatím o bod více než letošní navrátilec do Ferrari Räikkönen.

Před závodem v Kanadě, který bude Räikkönenovo jubilejní 200. grand prix, se tedy znovu řeší, proč je letos nejstarší pilot v poli zatím neúspěšný. Technický ředitel Ferrari James Allison, který přišel do Ferrari z Lotusu společně s Finem, odmítá, že by za špatnými výsledky jeho svěřence stála smůla, nebo technické problémy.

„Nejsem si úplně jistý, že je spravedlivé říci, že se Kimi snaží více než Fernando. Oba se musí vypořádávat s problémy. Máme vysokou přetáčivost vozu, letošní formule jsou velmi nestabilní, ale s tím bojují všichni jezdci, ne jen naši kluci,“ myslí si Brit, který v minulosti pracoval kromě Lotusu i pro Benneton.

„Je velmi těžké řídit letošní formule. Ani pro jednoho jezdce v poli to není hračka a to bez ohledu na to, jestli jezdí na čele nebo na chvostu. Problémy, které má Kimi při dobržďování nebo při podřazování, jsou stejné jako má Fernando a většina jezdců ve startovním poli.“

„Momentálně je Kimi jednoduše pomalejší než Alonso, ale pracuje na sobě a během roku se tato mezera zmenšuje, věřím, že to bude pokračovat,“ doufá James Allison.

Sdílejte na:
Zavřít