Alguersuari: Schumacher mě poučil

Alguersuari: Schumacher mě poučil

Španělský pilot stáje Toro Rosso, Jaime Alguersuari oznámil médiím, že během jeho souboje s Michaelem Schumacherem ve Velké ceně Austrálie se toho hodně naučil.

Staňte se fanoušky Race-F1 na

I přestože sedminásobný šampión Formule 1 nakonec Španěla překonal a dojel si pro svůj jediný bodík za desáté místo, vyjádřil Alguersuari nad tímto soubojem velké nadšení, protože podle slov samotného závodníka mu tento souboj trvající několik kol do dalších závodních chvil opravdu hodně dal.

Devatenáctiletý talentovaný závodník za sebou legendu z Německa držel celých deset kol před prvními zastávkami v boxech, po druhé zastávce jej dostal do šachu na dalších dvaadvacet kol Velké ceny Austrálie. Až pět kol před koncem samotného závodu jej Schumacher překonal a okradl tak Alguersuariho o první bod do Poháru jezdců v letošní sezóně.

Schumacher mě sice připravil o první bod v letošní sezóně, nikdo si ale neuvědomuje, kolik mi toho v průběhu australského závodu dal,“ řekl britským médiím Jaime Alguersuari. Přesvědčil jsem se o tom, že kdybych si dal více záležet na svých pneumatikách, mohl jsem zvolit strategii jedné zastávky v boxech a bezpečně bych si tak zajistil první body v letošní sezóně.“

Španěl samozřejmě nezaváhal a svého kolegu náležitě odměnil velkou chválou. Jediné, co o Michaelovi můžu říci je to, že v našem souboji se zachoval jako naprostý profesionál. Dostal mě pod opravdu velký tlak, zároveň ale zbytečně neriskoval a nezkoušel nesmyslné nebo zbytečné pokusy o předjetí,“ dodal závěrem pilot Toro Rosso.

Sdílejte na:
Zavřít