Alguersuari nepotřebuje dobrou kvalifikaci

Alguersuari nepotřebuje dobrou kvalifikaci

Španělský pilot se v současné fází sezóny nachází ve skvělé formě, v posledních třech Velkých cenách dokázal dojet na bodované příčce, ačkoli ani jednou nepostoupil do Q2.

Není tedy divu, že Jaime Alguersuari médiím řekl, že do nadcházející Velké ceny Německa bude raději startovat po nepovedené kvalifikaci, aby si následně svou chuť spravil v nedělním závodě. „Raději bych do závodu odstartoval osmnáctý, ušetřil bych jednu sadu pneumatik a navíc mi to v posledních závodech přineslo i štěstí,“ řekl nadějný Španěl, o jehož budoucnosti se v posledních týdnech poměrně vášnivě diskutuje. Po minulých výkonech si ale tým Toro Rosso jistě ještě rozmyslí, zda-li talentovaného pilota propustí.

„Jsem si jistý, že by to bylo lepší, než startovat ze sedmnácté nebo šestnácté příčky, protože se nám to osvědčilo již v předchozích závodech, kdy jsme v kvalifikaci sice postoupili dále, následně se nám ale nedařilo v závodě,“ upozorňuje na zajímavou statistiku Alguersuari.

Pilot italského týmu se vyjádřil i k současnému rozpoložení sil v šampionátu. „Letošní sezóna je rozhodnuta, Red Bull je neuvěřitelně konkurenceschopný a nedělá prakticky žádné chyby, letos si titul nejen udrží, ale rozhodně také zaslouží, vždyť jejich dominance v novodobé historii nemá obdoby,“ řekl španělský tým o sesterské stáji. „Ostatní týmy se již budou prát o další pozice, ale na čele bude jednoznačně Red Bull, v letošní sezóně jsme my ostatní oproti tomuto týmu značně pozadu,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít