Albert Park jedná o dalším pořádání závodů Formule 1

Albert Park jedná o dalším pořádání závodů Formule 1

Okruh Melbourne má s pořadateli šampionátu Formule 1 smluvní kontrakt o pořádání Velkých cen do roku 2015, podle všeho ale zastupitelé australského okruhu nyní jednají s Berniem Ecclestonem o prodloužení smlouvy.

Zastupitelé Grand Prix Austrálie se při Velké ceně Singapuru sešli s Berniem Ecclestonem, aby diskutovali o budoucnosti Velké ceny Austrálie na okruhu Albert Park, protože stávající kontrakt vyprší v roce 2015.

„Máme již dvě Velké ceny naplánované, ale je potřeba se dívat do budoucna,“ řekl Andrew Westacott. „Měli jsme zde v Singapuru sraz s Berniem Ecclestonem,“ přiznal.

„Naše spolupráce započala již před osmnácti lety a obě strany by byly rády, kdyby toto partnerství pokračovalo i v letech příštích.“

Dále se také spekulovalo o tom, zda-li bude další sezóny Formule 1 otevírat Velká cena Austrálie nebo Bahrajnu. „Je pro nás velmi důležité, že máme pevně stanovený datum, to jsme požadovali vždy,“ nechal se slyšet Westacott. „V Melbourne se v březnu koná velké množství akcí a pokud budeme přesně vědět, kdy se Velká cena pojede, pomůže to nám i prodeji vstupenek,“ dodal.

Vůbec poprvé od vstupu Formule 1 do australského města Melbourne klesly výdaje za pořádání Velké ceny, zatímco za rok 2012 zaplatili pořadatelé 56 miliónů dolarů, letos to bylo o 6 miliónů méně.

Sdílejte na:
Zavřít