Aktualizováno: Kubica je již po operaci!

Aktualizováno: Kubica je již po operaci!

[Aktualizováno 20:20] Polák dnes nepříjemně havaroval v průběhu andorské rally. Podle prvních informací hrozila amputace ruky, ta je naštěstí vyloučena.

Hned v úvodní fázi andorské rally Robert Kubica těžce havaroval, 6km po startu svůj vůz Škoda Fabia S2000 opřel o zeď kostela v italském městečku Testico. Podle prvních informací byl polský pilot vrtulníkem okamžitě převezen do nejbližší nemocnice, jeho stav je zatím neznámý.

Oficiálně zatím nebylo nic oznámeno, nicméně ihned po uveřejnění prvních informací o stavu polského pilota Vás budeme informovat.

 

 

 

 

[12:20] Italská média oznámila, že navigátor Jakub Gerber vyvázl z celé nehody nezraněn. „Již ve vrtulníku se lékařům podařilo zjistit několik zlomenin, stav pilota je vážný, nicméně není v ohrožení života,“ uvedla jedna z tiskových agentur několik minut po nehodě.

[14:00] Další přicházející zprávy hovoří o vážném stavu, o vnitřním zranění a snad dokonce ohrožení života. To jsou ale zřejmě spekulace, protože podle otce Kubici jeho syn v ohrožení života není. V čem se ale zprávy shodují, to je, že by Kubica měl mít rozdrcené levé zápěstí a poraňenou levou nohu, doktoři zvažují zda přistoupí k amputaci ruky. To je hodně špatná zpráva a držíme Robertovi palce, aby se jeho stav zlepšil.

[14:45] Několik minut před třetí hodinou odpolední se objevila informace, že polský pilot je aktuálně na operaci, která probíhá pod dohledem profesora Igora Rossella. Objevují se i neoficiální informace o vážném poranění nohy a vnitřním krvácení, další informace ohledně zdravotního stavu Roberta Kubici přineseme okamžitě po jejich zveřejnění.

 

 

 

 

[16:00] Podle některých zdrojů trvalo více než hodinu, než k vozu Roberta Kubici dorazila patřičná technika, jež jej z jeho Fabie mohla dostat.

[17:40] Další zprávy potvrzují, že Robert Kubica bude až do večera na operačním sále, podle všeho již není v ohrožení života a ani mu nehrozí amputace ruky, lékař ovšem nemůže vyloučit některé trvalé následky. Jak zdá, Kubica vlastně vůbec nenarazil do kostela, ale do svodidel, přičemž náraz to byl opravdu velký, jak nám ukazuje pohled na jeho auto po nehodě.

[20:20] Podle polských médií je Robert Kubica již po operaci, na oficiální vyjádření lékařů se ovšem stále čeká. Bylo také oznámeno, že přímo do Itálie letěl za zraněným Polákem i Fernando Alonso, pilot stáje Ferrari. Několik jezdců a zástupců týmů popřálo Robertovi hodně štěstí pomocí sociální sítě Twitter. Po deváté hodině večerní se očekává oficiální vyjádření lékařů.

 

Sdílejte na:
Zavřít