Zvěsti kolem Alonsa nejsou pravdivé, varuje Montezemolo

Zvěsti kolem Alonsa nejsou pravdivé, varuje Montezemolo

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo tvrdí, že informace o možném odchodu Fernanda Alonsa z italského týmu, pokud nedostane 50 milionů dolarů ročně, je nepravdivá.

Na přelomu letošního ročníku se vynořuje stále více a více zvěstí kolem budoucnosti Fernanda Alonsa. Mohl by zůstat u Ferrari, stejně tak je ale spojován i s možným přesunem k jinému týmu, mezi horkými kandidáty je například McLaren nebo Williams. Podle některých zdrojů požaduje dvojnásobný mistr světa po stáji Ferrari 50 milionů dolarů ročně, jinak italskou stáj na konci této sezóny opustí.

Alonso, který skončil v šampionátu jezdců s vozem Ferrari již třikrát na druhém místě, podobné spekulace již dříve popřel, nyní se k němu přidal i prezident italského týmu Luca di Montezemolo. „Jsme šťastní, že v týmu máme dva mistry světa, kteří pracují na tom, jak Ferrari co nejrychleji vrátit mezi nejlepší,“ uvedl Montezemolo na oficiálních webových stránkách týmu.

„Samozřejmě je tu letní období plné nepodložených spekulací a výmyslů novinářů, jakou jsou například ty o odchodu Fernanda Alonsa či o zveřejněných platech závodníků, je to nesmysl,“ brání piloty prezident Ferrari. „Letní horka často vytváří hloupé a nepodložené spekulace.“

„My se nyní soustředíme na to, aby se nám oba jezdci vrátili na závodní dráhu maximálně odpočatí, sezóna je ještě dlouhá a my potřebujeme Fernanda i Kimiho v té nejlepší možné formě,“ dodal Luca di Montezemolo.

Sdílejte na:
Zavřít