Zmešká Alonso Bahrajn? Ke startu potřebuje svolení od lékaře

Zmešká Alonso Bahrajn? Ke startu potřebuje svolení od lékaře

Až čtvrteční prohlídka u lékaře rozhodne o tom, jestli bude Fernando Alonso o tomto víkendu v bahrajnském Sakhiru startovat.

Pilot McLarenu se zotavuje po těžké havárii z prvního závodu sezony v Melbourne, kdy po kolizi s Estebanem Gutiérrezem vrazil do bariéry a převrátil svůj vůz. Z trosek monopostu sice vylezl nezraněn, ale v pořádném šoku. Ve středu bylo potvrzeno, že španělský závodník odcestuje do Bahrajnu, ke startu o následujícím závodním víkendu ale potřebuje svolení od lékaře FIA.

„Jsem velmi potěšen, že po těžké nehodě v Austrálii můžu do Bahrajnu odcestovat,“ řekl dvojnásobný mistr světa médiím. „Hodně času jsem teď trávil odpočinkem a nemohu se dočkat, až znovu usednu do vozu.“

K tomu už zbývá poslední malý krůček. Alonso totiž potřebuje svolení od lékaře Mezinárodní automobilové federace, který španělského pilota vyšetří ve čtvrtek. „Je tomu tak vždy po velkých nehodách. Fernanda čeká ve čtvrtek preventivní vyšetření od lékařů FIA,“ uvedl mluvčí týmu McLaren.

Šance, že by Španěl měl zmeškat následující závod, je minimální, ale pokud by se tomu tak stalo, McLaren bude potřebovat náhradu. Britská média nyní spekulují, že rezervní pilot týmu Stoffel Vandoorne zamíří do bahrajnského Sakhiru jako potencionální zástupce za Alonsa.

Sdílejte na:
Zavřít