Zítra začínají testy v Jerezu, v pátek se bude testovat na mokru

Zítra začínají testy v Jerezu, v pátek se bude testovat na mokru

Pirelli potvrdilo, že v pátek bude trať v Jerezu uměla namočena kvůli umožnění testování nových pneumatik do mokra.

Tento týden v úterý začínají první testy na španělském okruhu v Jerezu. Na všechny dny je předpovídáno velmi studené počasí. A ačkoli je zde možnost deště během týdne, pokud nezaprší, tak trať bude uměle zavlhčena v pátek, aby se mohly testovat pneumatiky na mokro.

„Nové regulace přikazují, že jeden z předsezonních testovacích dnů bude exkluzivně přidělen testování našich nových Cinturato pneumatik do přechodných a mokrých podmínek,“ řekl šéf motosportového oddělení Pirelli Paul Hembery.

„Ten den je naplánován na poslední den v Jerezu, abychom týmům dali možnost prozkoumat nové pneumatiky hned, jak otestují funkčnost svých vozů.“

Pirelli také oznámilo, že s sebou přivezlo také speciální „zimní“ pneumatiky, aby se týmy mohly vyrovnat s nízkými teplotami, které je zde vloni velmi trápily.

Pirelli řeklo: „Je to tvrdá směs, která byla optimalizována pro dobrou funkčnost i v nízkých teplotách, což snižuje risk drolení, což je charakteristický znak jezdění na studené trati.“

Testování v Jerezu se zúčastní všechny týmy kromě Lotusu, který nestihl připravit vůz a poprvé se s ním na trati ukáže až při druhých testech. V Jerezu ještě své vozy představí Mercedes, Red Bull, Caterham a Marussia. Některé týmy ještě nezveřejnily rozpis jezdců při testování.

Sdílejte na:
Zavřít