Zisk bodů je možný, věří po povedeném vstupu do sezony Wehrlein

Zisk bodů je možný, věří po povedeném vstupu do sezony Wehrlein

Nováček Pascal Wehrlein věří, že společně s týmem Manor může v letošní sezoně dosáhnout na bodované příčky. Bylo by to poprvé od května 2014, kdy pro tým dva mistrovské body vybojoval Jules Bianchi.

Tým Manor Racing do vozů pro letošní sezonu nasadil motory Mercedes a pokrok stáje z chvostu startovního pole je znatelný. Ten si dobře uvědomuje i Pascal Wehrlein, chráněnec Mercedesu, jehož maximem je třinácté místo z Velké ceny Bahrajnu. Ve stejném závodním víkendu navíc šampion DTM jen těsně nepostoupil do druhé části kvalifikace.

V Číně už Wehrlein na povedený závod v Bahrajnu nenavázal, nevzdává se ale šance na dobré výsledky. Pilot věří, že Manor by v blízké budoucnosti mohl bojovat o bodované příčky, zároveň ale uznává, že to půjde jen těžko v závodech, které dokončí všechny vozy. „Na Melbourne můžeme zapomenout. Poslední dva závody se nám výkonnostně dařilo podstatně lépe,“ pochvaloval si Wehrlein. „Čekají nás okruhy, kde se nám bude dařit, ale i ty, kde to bude přesně naopak.“

„Zisk mistrovských bodů bude velmi těžký, ale rozhodně to není nemožné. A mým cílem v letošní sezoně je zisk bodů. Například v Číně to nebylo dost dobře možné, protože tento závod dokončilo všech 22 jezdců, což se nestává tak často. V dalších závodech nás ale čekají jiné situace a my se na ně musíme dobře připravit,“ dodal Wehrlein.

Sdílejte na:
Zavřít